Jonathan Bernier sa nedohodol s Carolinou, odišiel do New Jersey

Jonathan Bernier bol len pred niekoľkými dňami vymenený do Caroliny Hurricanes za nádej klubu, Alexa Nedeljkovica. Tých dvoch spája jedno – ani jeden z nich sa s klubom nedokázal dohodnúť na podmienkach nového kontraktu, preto si ani jeden z nich neoblečie ich dres v sezóne 2021/22.

Bernier bol členom organizácie Hurricanes veľmi krátko. Ani nie hodinu po otvorení trhu s voľnými hráčmi sa upísal New Jersey Devils, ktorí by dnes mali okrem neho oznámiť aj podpis Dougieho Hamiltona. Veterán pomôže vo vývoji mladému Mackenziemu Blackwoodovi.

„Diabli“ nalákali čoskoro 33-ročného gólmana na štedrý plat. Jeho kontrakt potrvá dva roky, ročne si zarobí 4,125 mil. dolárov, čo je – pre porovnanie – o 375 tisíc menej, než na rok dostane v Caroline Frederik Andersen, ich nová akvizícia.

Bernier nezažil štatisticky najlepší rok, z 24 stretnutí vyhral 9 a uviedol sa priemerom 2,99 inkasovaných gólov na zápas pri 91,4-percentnej úspešnosti zásahov. Devils budú šiestym klubom jeho kariéry.

FOTO: NHL.com

One thought on “Jonathan Bernier sa nedohodol s Carolinou, odišiel do New Jersey

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.