Johnson odstranil klauzuli o nevyměnitelnosti, bude volný pro Seattle

Obránce Colorada Avalanche Erik Johnson se domluvil s klubem, že ze své smlouvy odstraní klauzuli o nevyměnitelnosti. Ta ho automaticky řadila do seznamu povinně chráněných při rozšiřovacím draftu. Nyní bude Seattlu k dispozici.

Johnson tak provedl Coloradu velkou laskavost. Díky němu bude moct ochránit o jednoho obránce navíc. Avalanche určitě budou chránit Calea Makara a Devona Toewse, další místo pravděpodobně obsadí Samuel Girard. Avs avšak nechtějí přijít ani o defenzivního krále Ryana Gravese, proto je pravděpodobné, že se Seattlem učiní nějakou výměnu.

Erik Johnson se stal jedničkou draftu 2006. První sezónu po něm strávil na univerzitě, další tři v St. Louis. Ve svém čtvrtém ročníku byl vyměněn do Colorada. Tehdy se stěhoval při uzávěrce přestupů spolu s Jayem McClementem a prvním kolem draftu za Kevina Shattenkirka, Chrise Stewarta a druhé kolo draftu.

V Coloradu působí doposud. Letos ovšem stihl odehrát pouze čtyři duely, zbytek ročníku strávil na listině zraněných. Smlouvu má ještě na dva další roky, v každém z nich si vydělá šest miliónů dolarů.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.