John Tortorella odchádza z Columbusu Blue Jackets

Skúsený kouč si môže hľadať nový angažmán. Ako informuje Aaron Portzline z The Athletic, John Tortorella informoval vedenie Blue Jackets, že s nimi nepredĺži zmluvu a v klube skončí. Aktuálny kontrakt mu končí v lete.

Kontroverzný tréner zažil na lavičke Blue Jackets najhorší ročník za celé pôsobenie. Pred touto sezónou ťahali „modrokabátnici“ šnúru štyroch postupov do play-off za sebou, čím vytvorili najúspešnejšie obdobie v 20-ročnej histórii klubu.

Tortorella prepísal dejiny klubu z Ohia, keď ho ako prvý tréner previedol pred dvomi rokmi do druhého kola play-off po pamätnej výhre v sérii proti Tampe Bay. S klubom sa rozlúčil dnes v noci. Jeho derniéra bola okorenená výhrou nad Detroitom 5:4 po predĺžení. Napriek tomu skončili Blue Jackets na poslednej priečke svojej divízie.

Na posledný Tortorellov ročník sa bude spomínať aj v súvislosti s odchodom Pierre-Luca Duboisa. Ten si vyžiadal odchod po nezhodách s koučom, ktorý ho posadil na striedačku potom, čo sa mu nepáčilo jeho nasadenie a predvádzaná hra. Neskôr podobný ťah ukázal aj s Patrikom Lainem. A verejnosť sa začala zamýšľať nad tým, či búrlivák na striedačke náhodou netrucuje, pretože sám chce odísť inam.

Tortorella získal ako kouč klubu Jack Adams Award, ocenenie pre najlepšieho trénera sezóny (2016/17). Bola to jeho druhá trofej, premiérovo túto cenu dostal ešte ako tréner Tampy Bay v roku 2004. V základnej časti dosiahol v Ohiu bilanciu 227-166-54.

Elliotte Friedman píše, že Tortorella nekončí a chce trénovať aj naďalej.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.