Joel Edmundson: Táta se nemůže dočkat, až mě uvidí v dresu Montrealu

Když byl po sezóně vyměněn Joel Edmundson do Canadiens, víc než on byl ze samotného trejdu pravděpodobně nadšený jeho otec Bob. Po podepsání čtyřleté smlouvy s Habs ho tak Joel zásobuje spoustou mikin, triček a dalšího merchandisingu s logem Montrealu. Kdykoliv balíček dorazí, Edmundson starší tomu mladšímu vždy volá.

„Táta to teď má těžké. Než jsme šli do bubliny s Carolinou, zjistili jsme, že má rakovinu plic. Montreal byl vždy jeho oblíbeným týmem, takže jsem byl rád, že jsem ho mohl potěšit zprávou, že mě podepsali. Vrací se mi vzpomínky z dětství, kdy měl pracovnu vymalovanou v barvách Canadiens, takže teď je pochopitelně nadšený, že budu působit v Montrealu. Teď pořád nosí trička a mikiny Habs a vypadá v nich skvěle,“ popisuje 27letý obránce pro web NHLPA.

Díky Edmundsonovi také Montrealu přibylo pár nových fanoušků. „Táta Habs fandil vždy, ale mámina část rodiny fandila Jets, protože jsou z Manitoby. Teď ale asi konvertovali k fanouškům Canadiens,“ žertuje Edmundson, který podle svých slov jako malý fandil kromě Montrealu také Calgary. „Tou dobou tu nepůsobili Jets a Calgary bylo asi nejblíž, takže jsem fandil jak Flames, tak Habs.“

Kromě něj bude v Montrealu nově působit také brankář Jake Allen. Ten spolu s Edmundsonem vyhrál v roce 2019 Stanley Cup v dresu St. Louis Blues. „S Jakem se známe, bavili jsme se o tom. Oba se na novou štaci těšíme.“ Ve frankofonní části Kanady ale bude muset oprášit francouzštinu, která je zde hojně využívána. „Od školky jsem se někdy do osmé třídy učil francouzsky, dokonce jsme měli výlety do Montrealu a Quebecu. Bylo to fantastické. Kromě toho na mě francouzsky mluví i babička, ale já jí většinou odpovídám v angličtině. Budu si ten jazyk muset oprášit, ale vlastně se na to docela těším,“ libuje si celková 46. volba draftu roku 2011.

Celý článek v originálním znění si můžete přečíst zde.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.