Jimmy Vesey sa sťahuje z Toronta do Vancouveru

O kroku Ottawy Senators, ktorá si z Winnipegu Jets vzala gólmana Antona Forsberga, sme vás už informovali na Facebooku. Forsberg ale nie je jediný hráč, ktorý putuje skrz waiver listinu do iného klubu. Toronto prišlo o jedného zo svojich útočníkov.

Tým je Jimmy Vesey. Po včerajšom zaradení na waiver zaujal klub z opačného konca Kanady. Už pár minút je oficiálne súčasťou organizácie Vancouver Canucks. Leafs zariskovali, trápiaceho sa útočníka ponúkli zadarmo a nevyplatilo sa.

Bude zaujímavé sledovať, či dokáže 27-ročný forvard nakopnúť motory a obnoviť bodovú produkciu. V aktuálnom ročníku má v 30 dueloch len 7 (5+2) bodov. Jeho maximom zostáva sezóna 2018/19, keď si v drese New Yorku Rangers pripísal 35 bodov v 81 zápasoch.

S Torontom podpísal počas off-season ako voľný hráč ročnú zmluvu vo výške 900 tisíc dolárov. Oproti predošlým zárobkom ide o poriadny finančný prepad. Môže zaň nepodarený vlaňajší ročník. Absolvoval ročný angažmán v Buffale, kde v 64 stretnutiach zaknihoval 20 (9+11) bodov.

Napriek tomu s ním dosiahol Kyle Dubas výhodnú dohodu, vďaka ktorej si vyslúžil pochvalné reakcie. Očakávalo sa, že jeho služby budú stáť viac. Aj jeho plat bol pre ostatné kluby bezpochyby lákadlom, prečo ho z listiny nechránených stiahnuť.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.