Jim Rutherford odstupuje z funkcie generálneho manažéra Penguins

Klub Pittsburgh Penguins pred niekoľkými okamihmi vyhlásil, že ich generálny manažér, skúsený Jim Rutherford, sa rozhodol rezignovať na funkciu. Dôvodom sú osobné dôvody. Dočasne ho zastúpi jeho doterajší asistent Patrik Allvin.

71-ročný manažér slúžil vo funkcii od sezóny 2014/15, keď prebral kormidlo od Raya Shera. Dvakrát vyskladal majstrovské mužstvo – v sezónach 2016 a 2017. V roku 2019 bol uvedený do hokejovej siene slávy. Stanley Cup získal aj v roku 2006, keď ako generálny manažér viedol Carolinu Hurricanes.

„Bolo mi veľkou cťou slúžiť ako generálny manažér Penguins a dostať dva ďalšie majstrovské bannery na vrchol PPG Paints Areny,“ vyjadril sa. „Ďakujem mnohým ľuďom, začnem vlastníkmi, Ronom Burklom a Mariom Lemieuxom, pokračujem prezidentom Davidom Morehousom. Vždy som cítil veľkú podporu od ľudí v klube a od partie hráčov vedenej Sidneym Crosbym. Fanúšikovia sú tu úžasní, sú mojou rodinou. Viem, že je neobvyklé urobiť takýto krok uprostred sezóny, ale cítim, že je to správny čas odísť.“

Patrik Allvin sa popri Kekäläinenovi stane druhým európskym manažérom, narozdiel od fínskeho kolegu však iba dočasným. 46-ročný funkcionár pochádza zo Švédska a pre Penguins pracuje už od sezóny 2006/07, keď tu začínal ako skaut.

„Som nadšený z novej príležitosti, ktorú som dostal, ale určite by som sa jej nedožil nebyť dôvery, ktorú do mňa Jim vkladal počas posledných rokov,“ vyhlásil Allvin. „Chcem mu poďakovať a popriať všetko najlepšie. Chcem uistiť všetkých, od vlastníkov po fanúšikov, že som odhodlaný urobiť pre Penguins všetko, čo je v mojich silách pre Penguins.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.