Jesper Bratt podpísal v New Jersey nový kontrakt

New Jersey Devils tesne pred začiatkom ročníka 2020/21 podpísali obmedzeného voľného hráča Jespera Bratta. So švédskym útočníkom sa dohodli na dvojročnej zmluve, ktorou nadviaže na nováčikovskú-trojročnú.

Finančne si, pochopiteľne, polepší. Rodák zo Štokholmu bude v nasledujúcich dvoch sezónach zarábať v priemere 2,75 mil. dolárov. V prvej sezóne to bude 2,05 mil., v druhej 3,45 mil. dolárov. Kontrakt nezahŕňa žiadne podpisové ani výkonnostné bonusy.

22-ročný Bratt sa v prvých troch sezónach v súťaži drží bodovo na svojom štandarde. Pravdou však je, že ešte neodohral plnú porciu zápasov. Dovedna si v NHL pripísal 185 štartov a okrúhlych 100 bodov za 37 gólov a 63 asistencií. V ročníku 2019/20 viedol klubovú štatistiku v počte gólov v hre piatich proti piatim (15).

Podpisovalo sa aj v San Jose. Sharks si na nasledujúci rok poistili služby švédskeho obrancu Fredrika Claessona. Ten v minulej sezóne odohral päť duelov za New Jersey Devils. 28-ročný bek dostal od „žralokov“ zmluvu na 700 tisíc, teda ligové minimum. V AHL zarobí 200 tisíc.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.