Jegor Činachov podpísal kontrakt s Columbusom Blue Jackets

Ako bolo vopred avizované, rozhodoval sa po skončení play-off. Jegor Činachov, čerstvý víťaz Gagarinovho pohára, mal na výber. Buď podpíše kontrakt s Columbusom, ktorý ho nečakane draftoval v prvom kole posledného draftu, alebo zostane v Rusku.

V Avangarde si jeho služby vážili, dokonca mu vraj ponúkli novú zmluvu. 20-ročný útočník však podľa očakávaní mieri do Severnej Ameriky. Dnes to oficiálne oznámil jeho agent Šumi Babajev.

Klub zatiaľ nezverejnil konkrétne parametre a detaily kontraktu, avšak bude nováčikovský a trojročný. Neočakáva sa, že by mohol rodák z Omsku nastúpiť v zámorí už v prebiehajúcom ročníku. Dôvodom je vybavovanie víz a oficialít.

Vo víťaznej sezóne, ktorá bola pre Činachova debutovou, zaznamenal 32 štartov a 17 bodov za 10 gólov a 7 asistencií. Pri ťažení za pohárom v play-off prispel siedmimi bodmi v 21 dueloch. V kľúčových zápasoch na konci play-off hral dôležitú rolu v tíme. Hoci bol jeho draft v prvom kole nečakaný, zatiaľ sa ukazuje v dobrom svetle.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.