Jeff Skinner dal gól. Po vyše roku

Deväťmiliónový zdravý náhradník. Toto bol najznámejší prívlastok Jeffa Skinnera v tejto sezóne. Preplatený útočník podáva priemerné (alebo až podpriemerné) výkony a v Sabres by sa sklamanie dalo krájať.

Dnes v noci prehral tím Buffala ďalší zápas. Situácia už začína byť kritická. O „šabliach“ sme len pred pár dňami písali ako o tíme, čo je tretí najhorší z hľadiska percentuálnej úspešnosti zbierania bodov. Už to neplatí. Po dvoch porážkach od Islanders sú najhorší, dokonca za Detroitom a Ottawou.

Včerajšia prehra bola siedmou v rade. Od Sabres boli rozhodne vyššie očakávania a tlak na vedenie, aby prepustilo trénera Ralpha Kruegera, narastá.

Menšou náplasťou na rany fanúšikov klubu môže byť fakt, že Jeff Skinner prvým gólom v sezóne dal iskričku nádeje, že ešte nemusí byť stratený. Jedna lastovička síce leto nerobí, no po jeho presnom zásahu – ako je vidieť v priloženom videu – zajasali.

O zábave a radosti v Buffale nemôže byť ani reč.

„Nie je to práve veselá doba,“ povedal Ralph Krueger. „Neprežívame dobré časy, ale aj skrz tie sa dá narásť a učiť sa, ak si z toho vezmete správne lekcie. Musíme sa učiť tu a teraz, zvážiť všetko, čo máme ako tréneri pod kontrolou a spolupracovať, aby sme našim hráčom pomohli zlepšiť sa. A jediná cesta von je tímové úsilie.“

28-ročný Skinner, nedávno 40-gólový strelec, má po dvoch desiatkach duelov jediný gól a rovnaký počet asistencií. Jeho hra je neproduktívna. Hoci v sobotu večer mal proti Islanders niekoľko možností ísť do úniku, buď prehral boj s obrancom, alebo sám so sebou. Bolo na ňom vidieť nervozitu – ktovie, či mu v naberaní sebavedomia pomôže debutový gól v ročníku.

„Nazerám na seba ako na niekoho, kto by mal byť schopný ofenzívne pomôcť,“ vyjadril sa po zápase. „Ako vidíte, je to problém, nie len môj osobný, ale aj tímový.“

Sabres majú v mužstve viac hráčov, ktorí sú čo do počtu gólov sklamaním. Okrem Skinnera pútajú negatívnu pozornosť aj kapitán Jack Eichel a hviezdny Taylor Hall. Dokopy sa trafili len štyrikrát. So Skinnerom päťkrát, avšak ich kombinovaný ročný zárobok činí 27 miliónov dolárov.

Hoci je Skinnerov gólostroj zaseknutý už pekne dlhú dobu – veď posledný gól, ak nerátame včerajší, dal ešte 29. februára 2020 – kanadský rodák ich dal v NHL už 259, čo nie je zanedbateľné číslo. Zo slov kouča Kruegera ide nádej, že sa od neho odrazí a bude mu to padať pravidelne.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.