Je vymaľované. Hextall novým manažérom Pittsburghu Penguins

Ron Hextall sa stáva novým generálnym manažérom Pittsburghu Penguins! Klub splnil predsavzatie vymenovať nového hlavného muža pri budovaní tímu tak skoro, ako to len bolo možné. Nové meno sme spoznali dva týždne po odstúpení Jima Rutherforda.

Skúseného a úspešného funkcionára, ktorý do Pittsburghu priniesol dva Stanley Cupy, nahrádza, paradoxne, legenda úhlavného rivala. Ron Hextall sa preslávil ako búrlivák v bráne Philadelphie Flyers, neskôr tu pracoval ako generálny manažér. V detstve však fandil Penguins, za ktorých nastupoval jeho otec Bryan.

56-ročný rodák z Manitoby pracoval na poste generálneho manažéra Flyers celkom päť sezón, no pre klub pracoval aj predtým. Na sezónu 2020/21 ho najali Los Angeles Kings, plnil úlohu poradcu. Táto krátka zastávka sa končí. Ako sme spomínali v dnešnom článku, Hextall nebude prvým človekom, ktorý prichádza od veľkého rivala. V nedávnej dobe sa podobný „prestup“ uskutočnil napríklad v prípade trénera Claude Juliena, ktorého priviedli Montreal Canadiens, pričom predtým koučoval Boston Bruins.

O konkrétne prebiehajúcich rokovaniach dnes večer ako prvý informoval insider Frank Seravalli. Dodal, že sa ešte vyjednáva o dĺžke kontraktu a plate. Neskôr Penguins potvrdili definitívu na svojom webe.

Tím Pittsburghu Penguins starne a nové tváre sú v nedohľadne. Jim Rutherford v posledných rokoch stavil všetko na momentálny úspech, následkom čoho sú Pens čo sa týka budúcnosti veľkým otáznikom. Počas piatich rokov Hextallovho „bačovania“ síce Flyers nevyhrali ani jednu sériu play-off, ale dnes je z nich aj jeho pričinením veľmi schopný tím.

Pittsburgh bude potrebovať rozumné zaobchádzanie s draftovými voľbami. Hextall v minulosti potvrdil, že to vie. Za jeho manažérskej kariéry vďaka draftom „letci“ získali Ivana Provorova, Travisa Konecnyho, Travisa Sanheima, Oskara Lindbloma, Cartera Harta, Nolana Patricka či Joela Farabeeho.

Hextall vyhral preteky o tento post v konkurencii mien ako Patrik Allvin, John Ferguson ml., Michael Futa, Mark Hunter, Jason Karmanos, Kevin Weekes a Chris MacFarland.

„Je pre mňa poctou pridať sa k organizácii Pittsburgh Penguins, ktorá je známa svojou brilantnosťou na ľade i mimo neho. Teším sa na spoluprácu s majiteľmi, Brianom (Burkeom, pozn. red.) a všetkými ľuďmi tu pracujúcimi, aby sme dosiahli svoj hlavný cieľ, priviesť sem ďalší Stanley Cup,“ vyhlásil pre oficiálny web nový generálny manažér.

Okrem Hextalla do organizácie prichádza ďalšie známe meno. Ako najprv informoval Elliotte Friedman, Brian Burke bude pôsobiť v Pennsylvánii ako prezident hokejových operácií organizácie. Ako generálny manažér či prezident už pracoval v množstve klubov, menovite Vancouver Canucks, Mighty Ducks of Anaheim / Anaheim Ducks, Toronto Maple Leafs a Calgary Flames.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.