Jarošov debut skončil porážkou: Je tretím Slovákom v drese Sharks

Michal Handzuš a Miroslav Zálešák. História San Jose Sharks je so Slovákmi spojená len okrajovo. Chudobný menoslov sa dnes v noci rozšíril o ďalšie meno. V drese „žralokov“ debutoval prvý slovenský obranca v ich dejinách, Christián Jaroš.

„Je to vzrušujúce, naozaj sa na to teším. Dúfam, že odohrám dobrý zápas a pomôžem tímu,“ odkázal pred zápasom košický rodák.

Priaznivci Sharks sa mohli naladiť zostrihmi jeho hry z farmárskej Barracudy:

Nový muž v drese Sharks zaskakoval za Marca-Édouarda Vlasica. Kouč vyzdvihol, že je pravákom, čo mu iste pomohlo v ceste za prvým zápasom v San Jose. Na domácom ľade čelili Anaheimu Ducks. 25-ročný Jaroš sa na ľade objavil v dvojici so starším spoluhráčom, Čechom Radimom Šimekom.

Hoci dal Jaroš všetko predovšetkým do defenzívnej hry, nezabránil vysokej prehre. San Jose nestačilo na rivala z Anaheimu. Ducks porazili Sharks jednoznačným výsledkom 5:1. Jediným strelcom San Jose sa stal Patrick Marleau, ktorý sa 565. gólom v kariére posunul na 23. priečku historických tabuliek pred Matsa Sundina a Joe Nieuwendyka.

Slovenský zadák odohral 11 a pol minúty, teda najmenej spomedzi všetkých bekov Sharks. Na konto si pripísal jednu mínusku, dva hity a dva bloky. Jeho dvojička sa na ľad dostávala málo. Ani čas Radima Šimeka nepresiahol 12 minút. Český kolega mal rovnaké štatistiky ako Jaroš – dva hity, dve zblokované strely.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.