Jaroslav Halák podpísal na rok vo Vancouveri!

Poznáme ďalšie pôsobisko Jaroslava Haláka. Špekulácie o jeho ďalšom domove sa okolo slovenského gólmana hmýrili odkedy bolo jasné, že opustí Boston pre mladého Jeremyho Swaymana. Upísal sa Vancouveru Canucks.

Pôjde o jeho druhý angažmán v Kanade v kariére. Celkovo však bude pôsobiť už v siedmom klube, hoci za Buffalo nikdy neodchytal súťažný duel. Po vykúpení Bradena Holtbyho preberie rolu mentora mladého Thatchera Demka.

36-ročný Bratislavčan vzal ponuku na ročný kontrakt s platom 1,5 mil. dolárov. Dvojnásobný víťaz Jennings Trophy si však môže zarobiť ďalší milión a pol na výkonnostných bonusoch – 1,25 mil. ak odchytá aspoň 10 zápasov v základnej časti, 250 tisíc ak si udrží úspešnosť 90,5% alebo vyššiu.

V poslednom ročníku odchytal Halák 19 zápasov s úspešnosťou 90,5%. Vyhral deväť stretnutí, pripísal si dve čisté kontá a v priemere inkasoval 2,53 gólu na zápas. Šlo o jeho najmenej vydarený rok v Bostone.

FOTO: NHL.com

One thought on “Jaroslav Halák podpísal na rok vo Vancouveri!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.