Jaro Halák vychytal shutout. 51. v kariére

Slovenský brankár Jaroslav Halák sa dnes v noci opäť vytiahol. Výborný štart do sezóny podčiarkol prvým shutoutom.

Boston Bruins porazili New York Rangers najtesnejším rozdielom 1:0. K nule mu výraznou mierou pomohla koncentrovanosť defenzívy mužstva. Na slovenského brankára letelo z hokejok domácich len 21 pukov. Týmto čistým kontom načal 35-ročný gólman druhú päťdesiatku shutoutov.

„Len sa snažím vydať zo seba každú noc to najlepšie,“ skromne ohodnotil posledný výkon Jaroslav Halák. „Nie každú noc to musí fungovať. Tak sa zdá, že dnes proti Rangers to vyšlo.“

Tuukka Rask síce chytáva viac, no pravdou je, že s Halákom v bráne si môže byť družina okolo kapitána Patrice Bergerona istejšia. Nielenže vyhral štyri z piatich stretnutí (a v tom piatom vydoloval aspoň bod), aj čísla má lepšie. Spomedzi brankárov, ktorí odchytali aspoň štyri duely, je na tom čo sa týka inkasovaných gólov na zápas lepšie len Petr Mrázek. To isté platí o percentuálnej úspešnosti zásahov.

Halák sa do úzkej špičky dostal vďaka 93,8-percentnej úspešnosti pri priemere 1,38 gólu na zápas. Tímový kolega Rask v ôsmich dueloch získal tiež veľa bodov (bilancia 6-1-1), no púšťa 2,31 gólu na zápas a zvládne pochytať 90,6% streleckých pokusov.

„Myslím si, že Jaro chytá stabilne dobre celý rok,“ vyjadril sa na margo svojho zverenca kouč Bruce Cassidy. Toho Slováci časti kritizujú, že je voči nášmu gólmanovi zaujatý. „Myslím si, že bol dnes naozaj dobrý,“ doplnil.

Halák je prvým gólmanom Bruins po takmer trinástich rokoch, ktorému sa podarilo vynulovať New York Rangers v Madison Square Garden. Predtým to dokázal Alex Auld 9. marca 2008.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.