Jake Virtanen čelí obvineniu zo sexuálneho obťažovania

Zmazal si účty na sociálnych sieťach a čaká na výsledky vyšetrovania. Klub mu dokonca dal voľno, dnes v noci nenastúpil proti Torontu. Také je aktuálne rozpoloženie Jake Virtanena. Útočník Vancouveru Canucks čelí obvineniu sexuálneho charakteru.

„Sme oboznámení s obvineniami, ktorým čelí Jake Virtanen,“ znie v oficiálnom stanovisku klubu. „Naša organizácia neakceptuje akékoľvek sexuálne obťažovanie a túto záležitosť dôkladne preverujeme. Najali sme si nezávislých expertov, aby s nami pokračovali vo vyšetrovaní, kým hráč dostal voľno.“

Žena sa o problémoch s Virtanenom zverila webu Glacier Media. S hokejistom sa mala stretnúť v septembri 2017. Dohodli si schôdzku. Virtanen ju vyzdvihol a zaviedol do jedného z vancouverských hotelov, kde ju mal sexuálne obťažovať.

„Nemohla som tomu uveriť, povedala som mu nie, no on to nebral ako odpoveď,“ hovorí. „Cítila som sa utláčaná, chcela som odísť.“

O obvinení vie aj NHL, pričom celú situáciu monitoruje. 24-ročný krídelník odohral v tejto sezóne 38 stretnutí. Strelil päť gólov, ku ktorým nepridal žiadnu asistenciu. Draftovaný bol v roku 2014 v prvom kole zo šiestej pozície.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.