Islanders zvládli prvý zápas semifinále, na ľade Tampy vyhrali 2:1

Oh My Hockey|14. jún 2021 o 07:38

Skvelý začiatok semifinálovej série v podaní New Yorku Islanders! "Ostrovania" v prvom zápase zvíťazili nad pre mnohých najväčším favoritom na Stanleyho pohár, obhajcom z Tampy Bay, na jeho vlastnom ľade tesným výsledkom 2:1.

Zápas sa hral v pre Európanov prijateľnom čase o 21:00 stredoeurópskeho času. Kto sa však rozhodol pozrieť si len jeho prvú časť, zostal - čo sa gólov týka - sklamaný. V prvej tretine sme videli zopár strkaníc a vylúčení, avšak skončila bezgólovo.

Prvý presný zásah stretnutia zaknihoval v 13. minúte druhej tretiny Matt Barzal, čím sa postaral o úplne prvý gól v tohtoročnom semifinále. O štyri minúty neskôr bol za podrazenie vylúčený Erik Černák. Faul slovenského obrancu však Isles nepotrestali.

Najbohatšia na góly bola posledná dvadsaťminútovka. V 46. minúte delovkou od modrej zveľadil náskok "ostrovanov" Ryan Pulock. Defenzívne zodpovedný tím sa musel na konci duelu brániť presilovke, ktorú 54 sekúnd pred koncom využil Brayden Point, avšak to bol zo strany Tampy jediný presný zásah.

Slovenský bek Erik Černák odohral v dueli 18 minút a 44 sekúnd, pripísal si hit, strelu na bránu a jednu stratu puku. Český zadák Jan Rutta strávil na ľade 13 minút a 25 sekúnd, bol pri oboch góloch súpera. Okrem toho raz hitoval, raz skúšal strieľať a zblokoval jednu strelu. Forvard Ondřej Palát sa takisto prezentoval dvomi "mínuskami". Odohral bezmála 13 minút.

TAMPA BAY LIGHTNING 1:2 NEW YORK ISLANDERS (0:0, 0:1, 1:1)
60. Point (Killorn, Kučerov) - 33. Barzal (Bailey), 46. Pulock (Eberle)
Brankári: Vasilevskij 29/31 - Varlamov 30/31

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Islanders zvládli prvý zápas semifinále, na ľade Tampy vyhrali 2:1