Islanders sa spamätali z debaklu, čaká nás siedmy zápas!

Oh My Hockey|24. jún 2021 o 07:50

Prehrať 0:8 alebo 1:2, v play-off je to jedno. Súper si vždy berie len jediný bodík do stavu série. Ďalší zápas môže byť omnoho iný. Presne o tom nás v noci presvedčilo dianie na ľade v Nassau Coliseum. Islanders sa spamätali z debaklu 0:8 v piatom zápase a dnes v noci si vynútili siedmy duel.

Pravda, bola to oveľa väčšia dráma ako piaty duel. Šiesty zápas série medzi Tampou Bay a "ostrovanmi" došiel až do predĺženia. Ba čo viac, "blesky" v druhej tretine viedli 2:0 a zdalo sa, že si idú po ďalšiu výhru.

"Boli sme si vedomí toho, že máme dosť času," vyjadril sa po zápase Mathew Barzal. "Držali sme sa toho, našťastie sme potom strelili dva góly a potom vyhrali v predĺžení."

Je možné, že to bol historicky posledný zápas v Nassau Coliseum. Islanders sa v ďalšom roku sťahujú, fanúšikovia sa preto pripravili a po víťazstve zahádzali ľad plechovkami od piva. "Nič také som nikdy nezažil. Trošku nebezpečné, ale človek to nevidí často, tak sme si to užili," povedal o pivnej sprche Barzal. Čin priaznivcov vyvolal rozporuplné reakcie, jedni vravia, že to bola primeraná oslava, druhí upozorňovali, že pre hráčov predstavovala nebezpečenstvo.

Fanúšikom po dramatickom priebehu duelu spadol zo srdca poriadny kameň. S Nassau sa nechceli rozlúčiť semifinálovou prehrou. Ich tím to napokon nedovolil, hoci po góle Braydena Pointa v 17. minúte sa psychologická výhoda, pochopiteľne, posunula na stranu "bleskov". Pre Pointa to bol gól v deviatom stretnutí v jednom play-off po sebe, ak pridá ešte jeden, vyrovná historický rekord.

V druhej tretine sa začali kopiť tresty, ešte pred druhým gólom sme ich videli tri - jeden na strane Newyorčanov, dva na strane Tampy. V 33. minúte našiel Ondřej Palát peknou prihrávkou rozbehnutého Anthonyho Cirelliho, ktorý sa zoči-voči Varlamovovi nemýlil. Našťastie sa Isles podarilo čoskoro znížiť, už o necelé dve minúty sa bekhendom presadil Jordan Eberle.

Vzájomné vylúčenie za hrubosť pred druhou prestávkou mohlo veštiť tvrdú tretiu časť, no napokon sa po väčšinu času hralo vo fair-play duchu. Ak aj prišlo vylúčenie, nebol ho kto potrestať. Jediný presný zásah poslednej tretiny vsietili Islanders. Klinicky presným zakončením sa prezentoval Mayfield.

Následné predĺženie nebolo vôbec dlhé. Už po minúte a ôsmich sekundách ho rozhodol Anthony Beauvillier, ktorý nachytal súpera pri lacnej rozohrávke puku, ukradol ho a z bezprostrednej blízkosti ho poslal za Vasilevského chrbát.

Tampe Bay sa v zápase zranil Nikita Kučerov, o ktorom zatiaľ nemáme nové informácie. Nehral ani zranený Erik Černák.