Islanders postupujú druhý rok po sebe do najlepšej štvorky

Oh My Hockey|10. jún 2021 o 07:31

New York Islanders vyradili Boston Bruins v jedinom dnes v noci hranom zápase. Po presvedčivej výhre 6:2 mohli oslavovať postup priamo na Long Islande pred očami svojich fanúšikov. V semifinále sa stretnú s obhajcom titulu, Tampou Bay Lightning.

V nočnom stretnutí sme videli vyrovnaný súboj, avšak "ostrovania" opäť vyškolili Bruins v efektivite. Ako prvý sa v deviatej minúte stretnutia presadil veterán Travis Zajac, pre ktorého to bol prvý gól v prebiehajúcich vyraďovacích bojoch. Newyorčania si nedokázali udržať vedenie, do konca tretiny v presilovke vyrovnal Brad Marchand.

Druhá tretina bola o jednom tíme a rozhodla. Najprv sa v 26. minúte trafil Brock Nelson. Ten istý útočník zvýšil na 3:1 v 33. minúte a gólovú bodku za prostrednou dvadsaťminútovkou dal v 37. minúte ďalší veterán získaný nedávno, Kyle Palmieri.

Islanders napokon zvíťazili aj v treťom dejstve, hoci až gólmi do prázdnej brány. Boston sa pokúšal zápas zdramatizovať, no jediný, kto našiel recept na Varlamova, bol v 46. minúte Marchand. Clutterbuck a Pulock sa v poslednej tretine trafili do prázdnej brány a spečatili stav stretnutia na 6:2.

Klub z Long Islandu sa po druhý raz za sebou dostáva do finálnej štvorice. Vlani sa takisto stretli s Lightning, avšak prehrali 2:4. Dostávajú príležitosť na odvetu. "Máme s nimi nejaké nevyriešené účty," povedal Josh Bailey. "Dnešok si užijeme a potom sa začneme pripravovať."

"Bolo to skvelé," hodnotil duel Brock Nelson. "Aréna bola dnes napumpovaná. Fanúšikovia nám dodávali energiu. Tím hral výborne. Bol to veľký zápas a každý jeden z nás v ňom predviedol veľké úsilie."

NEW YORK ISLANDERS 6:2 BOSTON BRUINS (1:1, 3:0, 2:1)
9. Zajac (Dobson, Pageau), 26. Nelson (Bailey, Leddy), 33. Nelson (Bailey), 37. Palmieri, 60. Clutterbuck (Pageau, Cizikas), 60. Pulock - 18. Marchand (Pastrňák, Krejčí), 46. Marchand (Krejčí, McAvoy)
Brankári: Varlamov 23/25 - Rask 23/27