Islanders, čakajte posilu! Golyšev je na odchode z KHL

Organizácia New York Islanders už má s draftovanými Rusmi svoje skúsenosti. Na gólmana Iľju Sorokina museli na Long Islande čakať šesť rokov, než sa pred touto sezónou rozhodol pre odchod do zámoria. Ako informujú zámorské zdroje, do Ameriky má namierené i Anatolij Golyšev.

25-ročný rodák z Permu, hoci je Sorokinov rovesník, bol draftovaný až v roku 2016. Ako 21-ročného naňho New York Islanders získali práva potom, čo si ho vybrali ako 95. voľbu. Krídelník vtedy pôsobil v Avtomobiliste Jekaterinburg, kde ostal doposiaľ.

Ako informuje KHL, Golyševov kontrakt bol ukončený.

Golyšev je historickým lídrom Avtomobilistu v góloch (109) aj bodoch (220), čo dosiahol počas ôsmich sezón a 403 zápasov v ich drese. Očakáva sa, že nepotrvá dlho a podpíše svoj prvý NHL kontrakt v kariére. Hovorí o tom aj Arthur Staple z The Athletic.

Podľa systému podpisovania zmlúv by mal byť ruský forvard podpísaný na jednoročný nováčikovský kontrakt. Môže sa stať, že sa Isles a Golyšev dohodnú, že ho podpíšu ihneď, čím „spália“ tento rok nováčikovskej zmluvy a pred sezónou 2021/22 podpíšu novú.

Nevedno, aké konkrétne plány majú „ostrovania“ s Golyševom. Keďže už nepatrí do KHL, nie je vylúčené, že absolvuje premiéru v ich drese už v prebiehajúcom ročníku po podpísaní zmluvy a karanténe. Nízky krídelník odohral v tejto sezóne 53 stretnutí, zaknihoval 27 (12+15) bodov.

One thought on “Islanders, čakajte posilu! Golyšev je na odchode z KHL

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.