Iron Man! Yandle natiahol sériu na 876 zápasov, strelil 100. gól

Dnešná noc bola pre Keitha Yandlea nesmierne dôležitou. Hrozilo totiž, že sa jeho „Iron Man streak“ skončí. Okolo jeho účasti v prvom zápase Panthers bolo veľa otáznikov, podľa ktorých mohol o výnimočnú sériu prísť.

Napokon sa tak nestalo. Keith Yandle odohral nočný zápas proti Chicagu Blackhawks a pripísal si 867. štart za sebou. Momentálne ide o najdlhšiu sériu za sebou hraných duelov v NHL. Posledný zápas vynechal kanadský obranca ešte 22. marca 2009.

V histórii odohrali len traja hráči viac duelov po sebe. Rekordérom je Doug Jarvis (964), po ňom nasledujú Garry Unger (914) a Steve Larmer (884). Na päty Yandlovi z držiteľov aktívnych sérií šliape Patrick Marleau s 856 duelmi a Phil Kessel s 846 duelmi.

Yandle svoj počin okorenil presným zásahom. Odvďačil sa za prejavenú dôveru, čo najlepšie vyjadrila jeho oslava. Radoval sa ako zo životného gólu, no niet sa čo čudovať. Jednak to bol stý gól jeho kariéry a zároveň dokázal, že stále vie hrať hokej.

O jeho nastúpení do zápasu sa polemizovalo najmä preto, lebo nepatrí medzi najmladších ani najlepších hráčov mužstva. Panthers majú okrem neho možnosť využiť služby Aarona Ekblada, Radka Gudasa, Noaha Juulsena, Antona Stralmana, MacKenzieho Weegara, Gustava Forslinga či Markusa Nutivaaru. O Yandleovi sa hovorí ako o risku.

V nočnom stretnutí hral v druhom obrannom páre pri Antonovi Stralmanovi, odohral 16 minút a 15 sekúnd a trikrát vystrelil na bránu. „Najdôležitejšie je, že sme si pripísali výhru a že som k nej mohol prispieť,“ povedal po zápase.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.