Iľja Michejev požiadal o trejd, Toronto nesúhlasilo

Útočník Toronta Maple Leafs Iľja Michejev požiadal o výmenu. Učinil tak po nevydarenej sezóne 2020/21, píše o tom insider Elliotte Friedman.

Michejev podľa neho nebol spokojný s rolou, ktorú dostával. Vedenie Maple Leafs však s požiadavkou nesúhlasilo a odmietlo ju. Manažment klubu behom off-season podnikol kroky, ktorými potvrdil, že má s Michejevom plány.

Kľúčovým bodom jeho zaradenia do novej roly je odchod krídelníka Zacha Hymana. Bude veľmi dôležité, akú bude mať 26-ročný Rus sezónu, od tej sa bude odvíjať jeho nový kontrakt. Ten súčasný mu vyprší po sezóne 2021/22.

Leafs informovali Michejeva, že majú v pláne dať mu viac priestoru. Nedraftovaný ruský útočník by, pochopiteľne, chcel pred novými rokovaniami preraziť. Vlani bol až ôsmym najvyťažovanejším útočníkom tímu.

Rodák z Omsku nezažil najlepšiu sezónu. V NHL debutoval v ročníku 2019/20, zaznamenal 23 (8+15) bodov v 39 stretnutiach. Vlani zaknihoval 17 (7+10) bodov v 54 dueloch.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.