Ian Cole smeruje do Minnesoty výmenou za Grega Pateryna

Colorado Avalanche a Minnesota Wild sa dohodli na výmene veteránov-obrancov. Domov menia Ian Cole a Greg Pateryn.

31-ročný Ian Cole, ktorý sa sťahuje do Minnesoty, aktuálne poberá 4,25 mil. dolárov ročne. Je v poslednom roku trojročnej zmluvy. Colorado Avalanche si ponechá osemsto tisíc dolárov z jeho platu, strop Wild teda bude zaťažený len o 3,45 mil. Cole sa v lete môže stať neobmedzeným voľným hráčom. V súčasnom ročníku odohral dva zápasy.

Opačným smerom smeruje Greg Pateryn. 30-ročný robustný zadák pobudol v Minnesote dva roky, aj keď v minulej sezóne odohral len 20 zápasov. Zarába 2,25 mil. ročne, aj jeho zmluva skončí po sezóne 2020/21. V troch dueloch práve prebiehajúcej sezóny zaknihoval dve asistencie.

„Greg je silný a skúsený obranca, hrá tvrdú hru,“ povedal na margo trejdu generálny manažér Avs, Joe Sakic. „Je to súťaživý hráč, ktorý vie hrať oslabenia, blokovať strely a priniesť do našej defenzívy čosi naviac. Ďakujeme Ianovi za dva roky s Avalanche a za jeho úsilie ako na ľade, tak mimo neho. Prajeme mu len to najlepšie.“

SLEDUJ NÁŠ TRADE CENTRE A NEUJDE TI ŽIADNA VÝMENA!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.