Hviezdny Pettersson pravdepodobne podpíše krátky kontrakt

Elias Pettersson a Quinn Hughes, dve hviezdy Vancouveru Canucks, sú pred nasledujúcou offseason v role obmedzených voľných hráčov. Duo mladíkov čakajú podpisovačky a zdá sa, že s Petterssonom už rokovania stihli pokročiť ďalej ako v prípade jeho amerického kolegu.

Elliotte Friedman informuje, že sú Pettersson a Canucks blízko dohode. Hoci zainteresované strany, pochopiteľne, nechcú zverejňovať žiadne detaily a hovoriť o konkrétnych parametroch, insider prišiel s informáciou, že nová zmluva by mala trvať tri roky.

Pôjde o bridge, čo naznačuje aj agent J.P. Berry. Pre Ricka Dhaliwala z The Athletic povedal: „Vnímame všetky varianty, ale myslím si, že Petterssonov kontrakt nepresiahne dĺžku päť rokov. Potom sa budeme musieť pozrieť na situáciu Quinna, či uňho môžeme ísť vyššie, alebo nie.“

Pettersson patrí ku generácii elitných mladých hokejistov, ktorí si nechávajú budúcnosť otvorenú krátkymi zmluvami. Kontrakt na tri roky len pomerne nedávno podpísal Mathew Barzal s Islanders. Na rovnako dlhom kontrakte sa s Tampou Bay dohodol Brayden Point pred sezónou 2019/20.

Posledná sezóna sa pre 22-ročného forvarda skončila sklamaním ako z tímového, tak z osobného hľadiska. Pettersson odohral iba 28 duelov, zaknihoval 21 bodov za 10 gólov a 11 asistencií. Nepodpísať ho však neprichádza do úvahy. „Kosatky“ čaká ťažká úloha – zmestiť jeho i Hughesa pod platový strop, pod ktorým majú pred budúcim ročníkom necelých 15 miliónov dolárov.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.