Hviezdny MacKinnon je zranený, stihne play-off?

Ísť do play-off bez najväčšej hviezdy tímu nechce nikto. O to viac spozornie každý fanúšik, keď iba tesne pred koncom základnej časti nenastúpi taký hráč do zápasu. Podobne sa teraz musia cítiť v Colorade, veď dnes v noci hrali bez Nathana MacKinnona.

Ani absencia najproduktívnejšieho hráča Avs nepomohla Kings zvíťaziť. Tím z Denveru síce tesne, ale predsa pretlačil súpera pomerom 3:2. O výhru sa gólmi pričinili Rantanen, Jost a Makar. Na centri prvého útoku sa objavil Kiefer Sherwood.

Zranenie v dolnej časti tela 25-ročného Kanaďana bolo dosť vážne nato, aby ho vyradilo z nočného stretnutia. A hoci žiadne oficiálne stanovisko nemáme, Adrian Dater, insider z Colorada, informuje, že podľa jeho zdrojov nie sú tieto komplikácie nijako veľmi vážne.

Už dlhšiu dobu pred zápasom sa kouč Jared Bednar vyjadril, že niekoľko hráčov je neistých a ešte sa nerozhodli, či ich pošlú do zápasu. Medzi nimi bol aj MacKinnon. Usudzujeme teda, že jeho dnešná absencia znamenala skôr preventívne opatrenie ako riešenie vážneho zranenia.

Hlavný tréner sa takisto vyjadril, že je jeho hlavnou prioritou, aby boli jeho zverenci pred vyraďovacími bojmi čo najviac oddýchnutí a v plnom zdraví. Neúčasťou MacKinnona sa jasne ukazuje, že sú ochotní obetovať divízne prvenstvo, aby boli neskôr silnejší v bojoch o Stanley Cup.

Kanadský útočník prežíva ďalší produktívny rok. V 47 dueloch pozbieral 65 bodov za 20 gólov a 45 asistencií. V ligovom bodovaní je na štvrtej priečke za Connorom McDavidom, Leonom Draisaitlom a Mitchom Marnerom. Zároveň je najproduktívnejším hráčom mimo kanadskej divízie.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.