Hurricanes podpísali dvoch brankárov, Kočetkova a Mäkiniemiho

Bránkovisko Hurricanes čaká hurikán. Prichádzajú zmeny. Keďže novú zmluvu stále nemajú James Reimer, Petr Mrázek ani Antoine Bibeau a všetci majú pred letnou free agency status neobmedzených voľných hráčov, v Caroline zrejme neostane kameň na kameni.

Potvrdzuje to i fakt, že si manažment klubu upísal kontraktmi dvoch mladíkov – Pjotra Kočetkova a Eetu Mäkiniemiho. O novinke informuje CapFriendly. Dvojica doplní Alexa Nedeljkovica, perspektívneho gólmana, ktorý síce stále nemá novú zmluvu, ale má status RFA. Nevedno, aký bude osud Reimera s Mrázkom.

Pjotr Kočetkov je 21-ročný ruský brankár, draftovaný v roku 2019 z celkovej 36. pozície. Vyššie ako on bol v danom drafte z radov gólmanov vybratý len Spencer Knight. V neskorších kolách onoho draftu prišiel na rad aj Iľja Konovalov, ktorý by mal tiež podpísať zmluvu v NHL.

Kočetkov zažil turbulentný ročník, veď hoci odchytal len 15 duelov, pôsobil v troch rôznych tímoch. Štyrikrát nastúpil za Viťaz Podoľsk, päťkrát za Rjazaň (MHL) a sezónu zakončil šiestimi zápasmi v drese Torpeda Nižný Novgorod. Tu sa zároveň dostal do najväčšej pohody, pochytal 93,1% streleckých pokusov.

Caroline sa upísal na dva roky, zmluva začne platiť od začiatku ročníka 2021/22.

Takmer rovnaký nováčikovský kontrakt sa ušiel aj jeho novému fínskemu kolegovi. Eetu Mäkiniemi je o pár mesiacov starší, vybratý bol už v roku 2017 zo 104. pozície na drafte. Stal sa jednotkou fínskeho Ilvesu po odchode Lukáša Dostála do AHL.

Z 34 stretnutí vyhral 13, priemerne inkasoval 2,59 gólu na zápas pri 90,7-percentnej úspešnosti zásahov. Aj jeho zmluva platí od budúcej sezóny a je dvojročná.

One thought on “Hurricanes podpísali dvoch brankárov, Kočetkova a Mäkiniemiho

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.