Hrôzostrašná sezóna: Hart nemaká dostatočne, kritizuje ho tréner, bude tretím brankárom

Od Cartera Harta sa vyžadovali výkony hodné brankárskej hviezdy. Zvlášť po minulej sezóne sa našlo len zopár takých, čo by nepredpokladali, že sa naplno chopil pozície jednotky. Žiaľ, súčasný ročník mu vôbec nevychádza podľa predstáv.

Dvadsaťdva stretnutí, osem výher 86,9-percentná úspešnosť, priemer 4,04 inkasovaných gólov na zápas. Toto nie je tá mladá hviezda, na ktorú sme boli zvyknutí. Na jeho štatistiky sa už nemôže pozerať ani hlavný tréner Alain Vigneault a keďže situácia nie je ružová ani v prípade Briana Elliotta, rozhodol sa vyvodiť dôsledky.

Carter Hart sa na najbližší dvojzápas proti Buffalu Sabres presunie do roly klubovej trojky. V skratke to znamená, že ho Vigneault rozhodol nepostaviť ani dnes, ani v stredu v noci. Tandemom v bráne proti na negatívny rekord siahajúcemu Buffalu bude duo Elliott-Lyon.

„Ale neznamená to, že to budú dni voľna. Naopak, pre Harta to budú pracovné dni,“ cituje kouča novinár Adam Kimelman. „Včera s nami trénoval a bude s nami trénovať aj ďalej, ale potom zostane na ľade a bude pracovať na svojej hre.“

Vigneaulta trápi Hartova pracovná morálka. Otvorene ho skritizoval a povedal, že od neho chce vidieť väčší zápal do tréningu.

„Bude trénovať aj dnes a potom zostane na ľade, to isté sa udeje zajtra,“ rázne dodal. „To isté sa zopakuje v stredu. A toto potrvá istý čas. Potrebuje popracovať na svojom chytaní. Potrebuje tvrdšie makať. Mal som s ním a Kimom (Dilabaughom, trénerom brankárov, pozn. red.) plodný rozhovor o mojich očakávaniach smerom k jeho pracovnej morálke a celkovo chytaniu.“

Mančaft, do ktorého sa po sľubnom play-off 2020 vkladali veľké očakávania, zažíva zvláštny rok. „Letci“ sú aktuálne na piatom mieste svojej divízie, za štvrtým Bostonom zaostávajú o tri body. Pred šiestymi Rangers majú dvojbodový náskok. O brankárskych výkonoch čosi napovedá gólový diferenciál, ktorý je aktuálne na hodnote -18.

Pred desiatimi dňami sa Carter vyjadril, že mu chýba sebavedomie, ktorým prekypoval v minulej sezóne. Sľuboval, že je to na dobrej ceste. Vigneault povedal, že od neho očakávajú drinu a že sa vzorne snaží nájsť si cestu späť k vytúženým výsledkom. Pred dvojzápasom so suverénne poslednými Sabres ale usúdil, že musí vyskúšať nové metódy.

Uvidíme, či Hartovi pomôžu tréningy navyše, kritika od trénera a chvíľková rola tretieho brankára.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.