Pi. júl 3rd, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Hromasův názor: Lafreniere nebude. Po kom tedy Yzerman sáhne?

5 min read

Zdroj obrázku: Sportsnet

Loterie nepřinesla Detroitu radost. Z možnosti zisku Alexise Lafreniera se propadl až na čtvrté místo. I tam je ovšem spousta dostupných talentů, kdo tedy na Red Wings zbyde a koho nakonec Steve Yzerman vezme? I o tom se dočtete v tomto blogu i za účasti expertů ve skautovací branži!

Všem fanouškům Detroitu se omlouvám a chápu vaše rozčarování. Po takhle zpackané sezóně muset přijmout další nejhorší možnou zprávu nemůže být jednoduché. Z prvního místa spadla volba Red Wings na nejhorší možnou, tedy na pick č. 4.

Páteční loterie se klasicky losovala odzadu, proto fanoušci všech klubů doufali, že se jejich tým ještě v daný okamžik na tabuli neobjeví. Jenomže když se u čísla 8 objevilo Buffalo, bylo jasné, že se místa na špici pole budou měnit. A nakonec to nejvíce odnesl právě Detroit.

Zdroj obrázku: allaboutthejersey.com

Jasně, je to zklamání, ovšem letošní výběr je velice široký, a to především na samotné špičce. Ročníky 2001 a 2002 jsou nesmírně bohaté na útočníky, a proto Detroit nemusí zoufat. Alespoň mají v organizaci více práce. Proč? Zdá se, že elitní trojice je již dána. První bude zvolen Alexis Lafreniere, druhý velmi pravděpodobně Quinton Byfield a za ním Tim Stüzle. Je možné, že mladý Němec zaujme Kings více, v tom případě si oba zmiňovaní pouze prohodí svá místa. Ottawa totiž možná Stützleho přehlédne, Byfielda ale rozhodně ne.

Podobně jako u článku Ottawy, kde jsem zvolil dva hráče, kteří by skvěle pasovali do sestavy týmu, odhaduji sestavu Detroitu za 3 roky nějak takto.

Na rozdíl od Senators se v ní nenachází hráči draftovaní v roce 2020. Je jasné, že takto vypadat nebude, Detroit totiž ještě pár let bude týmem do loterie. Kdyby se ale draftovat přestalo, takto nějak by mohly vypadat formace Rudých křídel za tři roky.

Kde tedy klub tápe nejvíce? Koho Yzerman vezme?

Můj názor. Dle mého by Red Wings potřebovali posílit levou stranu obrany. Mám trochu strach o McIsaaca, především kvůli jeho zraněním. Ovšem. Ze čtvrté pozice prostě Sandersona vzít nemůžou. To by byla ohromná ztráta picku. V úvahu přichází pravoruký Drysdale, jenž je zodpovědný na obou koncích kluziště a je o parník lepší.

Samozřejmě beru v potaz, že Lafreniere, Byfield a Stützle jsou již vybráni. Pokud jeden z nich zůstane volným, měl by ho Yzerman vzít.

Nabízí se také Lucas Raymond či Marco Rossi. Yzerman loni překvapil volbou Seidera, kterými jmény by mohl šokovat letos, ale zároveň by se později ukázaly jako steal? V Tampě vzal Vasilevskiho, letos by mohl vzít Askarova, nebo třeba Antona Lundella, jenž letos v prognózách hodně klesl.

Josh Tessler (SmahtScouting): „Čtvrtou volbou celkově Detroit pravděpodobně vezme Lucase Raymonda, nebo Tima Stützleho. Záleží na tom, na koho ukáže Ottawa na třetím picku. Raymond je nesmírně agresivní útočník, který se může potenciálně vyvinout v centra. Nedávno jsem jeho hru shrnul ve „scouting reportu“, kde jsem také odkázal na rozhovor Patrika Bexella s koučem Frölundy Rogerem Rönnbergem.“

„Rönnberg prohlásil, že se zúžením a se zmenšením hřiště by se mohla naskytnout možnost pro Raymonda hrát na centru. Stejný případ potkal například Eliase Petterssona. Na druhou stranu, pokud Detroit ukáže na Stützleho, Yzerman vezme dalšího mladého hráče z Adleru Mannheim, loni to byl Moritz Seider. Stützle je rychlý útočník a skvělý playmaker. Bude potřebovat nějaký čas strávit v AHL, aby se adaptoval na zámořský styl, ale do budoucna může být skvělým článkem Detroitu.“

Will Scouch (Scouching): „Předpokládám, že první tři vyvolaná jména budou Lafreniere, Byfield a Stützle. Můj mozek automaticky s Detroitem směřuje k Marco Rossimu. Velmi jsem doufal, že se Detroit vydá na cestu Larkina a Zegrase na centru, ale tohle je další šance, jak získat dalšího hráče, jenž by do systému skvěle zapadl. Red Wings potřebují zlepšení takřka všude a pokud bych měl Rossiho vývoj určit já, dal bych mu jednu „rozehrávací“ sezónu v NHL. Vyzkoušet ho na centru, dát mu omezenou porci minut na ledě, neočekávat od něj světové výkony a nechat ho naučit se styl hry, zatímco by se celý tým postupně budoval. Detroit nikam nespěchá a Rossi bude pracovat na tom, aby s týmem v budoucnu uspěl.“

„Klidně ať hraje v NHL už příští sezónu, má na to. Nemyslím si, že hned bude nejlepší, ale pokud by hodně vyhořel, mohl by se po 10 zápasech vrátit do Curychu. Ale rok v NHL mu pomůže. Ať se vyhraje a pracuje na svých dovednostech.“

„Je dynamický, extrémně inteligentní a hraje solidně na obou stranách kluziště. Neustále zvedá hru svého týmu a mohl by se stát základním pilířem detroitské sestavy. Sice pořád říkám, že by týmy neměly draftovat hráče podle svých potřeb, ovšem Detroit minulý rok zanevřel na velké talenty ve středu hřiště a vyloženě potřebuje nějakého two-way centra. Raymonda doslova miluju, ale nemyslím si, že by byl takovým značným vylepšením pro tým jako Red Wings. Další jména, která bych bral v potaz, jsou Perfetti a Drysdale, ale za mě to bude Rossi.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.