Hrivík aj Cehlárik opúšťajú Leksand. Jeden ide do KHL, čo Cehlárik a NHL?

Slovenské duo vo Švédsku dominovalo. Marek Hrivík s Petrom Cehlárikom sa stali ťahúňmi tímu Leksands IF. Kým prvý menovaný pozbieral 51 bodov v 44 zápasoch a stal sa najužitočnejším hráčom SHL, druhý s 20 gólmi a 20 asistenciami opanoval tretiu priečku klubovej produktivity.

Ich spojeniu vo Švédsku je ale koniec. Najprv vysvitla informácia, že sa Marek Hrivík po dvoch rokoch vráti do KHL. Novú spoluprácu s ním začne Torpedo. O novinke ako prvý informoval ruský Championat. 29-ročný rodák z Čadce zatiaľ v KHL odohral jednu sezónu.

Kým u Hrivíka je v podstate jasné, aký bude jeho ďalší osud, nevieme, čo postretne Petra Cehlárika. 25-ročný Žilinčan v roku 2020 opustil po štyroch rokoch zámorie a vrátil sa do známeho prostredia. Práve vo Švédsku hral už od juniorských kategórií.

Podľa oficiálnej správy z klubu Leksands IF v jeho radoch od budúcej sezóny nebude pôsobiť okteto súčasných zverencov. V menoslove figuruje aj Peter Cehlárik. Miesto jeho ďalšieho pôsobiska je nateraz neznáme, avšak v hre by mohla byť aj NHL.

Práva na produktívneho útočníka vlastnia Boston Bruins. Tí ho draftovali ešte v roku 2013 a dovedna v ich drese odohral 40 zápasov. Oveľa viac priestoru dostal v AHL. Podľa hráčových vyjadrení však v Bostone nebol spokojný, trápilo ho, že mu klub nedáva dostatočný priestor.

Spomínané vyjadrenia pre novinára Tomáša Prokopa z Denníka Šport poodhalili zákulisie jeho nie práve ideálnych vzťahov s trénerom Cassidym: „Cítim to aj na sebe, že pracujem štyri roky s rovnakými ľuďmi a nedarí sa mi prekročiť hranicu toho, aby som presvedčil trénera Bruins Brucea Cassidyho natrvalo. Občas som mal pocit, akoby len čakal na moju chybu a mohol ma poslať späť na farmu. Je na ňom, komu verí. Zišla by sa mi zmena. Snažili sme sa o ňu s agentom už minulý rok v lete. Hneď si ma však podchytili kvalifikačnou zmluvou. Pravidlá im stále hrajú do kariet.“

Nanešťastie pre Cehlárika, pravidlá stále hovoria v prospech Bostonu. Vďaka kvalifikačnej ponuke naňho budú mať práva až do 27. narodenín (čiže pravdepodobne do augusta 2022). Ak chce niektorý klub NHL podpísať Cehlárika, musel by ho najprv získať výmenou alebo počkať, kým bude mať 27 rokov a definitívne sa stane voľným hráčom.

EDIT: Peter Cehlárik má podľa najnovších informácií vážnu ponuku z KHL, kde by mohol nasledovať Mareka Hrivíka. Práva na slovenského hokejistu vlastní Lokomotiv Jaroslavľ.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.