Hráči NHL pociťujú následky COVID-u. Foligno: „Cítil som sa unavený.“

Žiaľ, choroba COVID-19 neobchádza ani hokejistov. Viacero klubov už muselo uzavrieť tréningové priestory a presunúť plánované zápasy. Nákaza, ktorá má dokázateľne veľký dosah na pľúca, je pre športovcov nebezpečná aj v prípade následkov.

S tými sa musia popasovať nie len hokejisti, ale aj zástupcovia iných športov, špeciálne náročnejších na kondíciu. Ako posledný sa o dozvukoch ochorenia vyjadril z hráčov NHL Marcus Foligno. Útočník Minnesoty Wild sa predvčerom vrátil do zápasového kolotoča.

„Divosi“ podľahli Los Angeles Kings vysoko 0:4. Išlo o ich prvý duel po dvoch týždňoch. V bráne domácich sa zaskvel Jonathan Quick. Nešlo ale len o to. Mančaft Minnesoty trápili dopady Covidu a dlhej prestávky. Takáto kombinácia je priam vražedná.

„Nehral som dobre,“ pokorne priznal skúsený Foligno. „Cítil som sa unavený. Moja kondička na tom teraz nie je dobre, musím sa do toho vrátiť. Skoro som mal pocit, že hráme prvý zápas sezóny. Viem, že v ďalšom zápase budem lepší a že sa do toho vrátim.“

Svoj sľub splnil. Dnes v noci strelil posledný gól víťazného zápasu. Wild porazili Anaheim Ducks 3:1.

Okrem Foligna sa na covid listine tímu objavili aj Jared Spurgeon, Nick Bonino, Ian Cole a Nico Sturm. Aj tí potvrdili únavu. „Musíte si kontrolovať, koľko času strávite na ľade a ako v zápase pracujete,“ povedal podľa Pioneer Press Spurgeon.

Na hokejistov v zelenom drese by však nemala mať choroba dlhodobejší dopad, aspoň sa tak zdá z prvotných predpokladov. Horšie je na tom prvá voľba Minnesoty v drafte 2020, rakúsky supertalent Marco Rossi. S hokejovou verejnosťou komunikuje prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

#feeling better („cítim sa lepšie“). Týmto hashtagom okorenil svoj posledný status s priloženou fotografiou. O jeho ťažkostiach spojených s ochorením COVID-19 sme písali v tomto článku.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.