Hráči NHL na olympiáde? Zatiaľ nie je nič isté

NHL, NHLPA aj Medzinárodný olympijský výbor majú pred sebou ešte fúru práce. Nová kolektívna dohoda medzi NHL a hráčskou asociáciou síce vraví o účasti hráčov pod piatimi kruhmi v pozitívnom duchu, no pred februárovou olympiádou ešte musí prebehnúť veľa rokovaní.

„Zatiaľ nevieme, či NHL pôjde do Pekingu,“ povedal Gary Bettman a vyjadril obavy. „Pre nejasnosti, ktoré máme, sa dostávame do bodu, keď sa začíname obávať, aký dopad by to malo na sezónu.“

Liga má onedlho predstaviť rozpis sezóny 2021/22. Uvidíme dva varianty – jeden, ktorý počíta s účasťou hráčov na olympiáde, druhý, podľa ktorého sa bude hrať, ak NHL hráčov nepustí. Najlepší svetoví hokejisti sa predstavili na piatich olympiádach medzi rokmi 1998-2014. Naposledy sa nezúčastnili.

Kolektívna dohoda púšťajúca hráčov na olympiádou je dobrým krokom vpred, no neznamená istotu. NHL musí rokovať s MOV. „Pracujeme na tom,“ prisľubuje komisionár Bettman. „Všetci sú zainteresovaní. Dobre vieme, akú pozíciu mala naša liga na olympiádach. Zohľadňujeme to, no situácia s vírusom a tým, že hry sú na opačnom konci sveta, nie je ideálna.“

Bettmana znepokojuje hlavne zdĺhavosť rokovaní. V tomto termíne už chcel poznať definitívu, čo sa zatiaľ nedarí.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.