Hjalmarsson uvažuje nad odchodom z NHL

V NHL strávil dlhých štrnásť sezón a je dosť možné, že práve hrá svoju poslednú. Ako píše portál Sportbladet, vo Švédsku čoskoro pravdepodobne vybuchne prestupová bomba. Domov sa údajne vracia obranca Arizony Coyotes, Niklas Hjalmarsson.

Web novinku zverejnil v momente, keď už je jasné, že Yotes nemôžu postúpiť do play-off. Podľa nich sa 33-ročný obranca rozhoduje medzi pokračovaním v zámorí a návratom do klubu HV 71. Práve tam hral pred draftom do NHL. V ich drese nastúpil naposledy v ročníku 2006/07.

Niklasovi Hjalmarssonovi sa v lete končí zmluva. Na lukratívny dvojročný kontrakt s celkovým zárobkom desať miliónov dolárov môže nadviazať ďalší. Sportbladet ale píšu, že by Hjalmarsson v NHL zostal jedine v prípade veľmi lákavej ponuky.

Hjalmarsson patrí medzi srdciarov, ani raz v dlhej kariére si nevyskúšal trh s voľnými hráčmi, vždy predĺžil v klube, v ktorom v danom momente pôsobil. Preto sa dá predpokladať, že púštny klub nevymení za iný, radšej si vyberie Švédsko.

„Vieme, že mať Niklasa v HV 71 by bolo v každom smere úžasné,“ vyjadril sa na margo situácie športový riaditeľ klubu, Johan Hult. „Nemyslím to len na ľade. Je lídrom aj mimo neho. Skvelý chlap, ktorý stojí nohami pevne na zemi a je milý. Už sa ma zopárkrát pýtali, akého hráča by som chcel raz získať, a moja odpoveď bola vždy Niklas Hjalmarsson.“

Hult dopĺňa, že sa s Hjalmarssonom o možnosti návratu bavil niekoľkokrát, dokonca i počas minulého leta. Švédsky bek pred takouto možnosťou nezavrel dvere, ba naopak. Povedal, že ak príde, nechce byť len do počtu, chce ešte stále byť platným hráčom.

Odchod Švéda z najlepšej súťaže sveta by súvisel aj s jeho zhoršujúcimi sa výkonmi a pribúdajúcim vekom.

33-ročný zadák je trojnásobným víťazom Stanley Cupu. Po drafte v roku 2005 strávil v Chicagu prvých desať sezón kariéry, z ktorých pramenili aj tri tituly. Pred ročníkom 2017/18 bol vymenený do Arizony Coyotes. V 822 dueloch v kariére si pripísal 172 (25+147) bodov.

One thought on “Hjalmarsson uvažuje nad odchodom z NHL

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.