Historicky prvým trénerom Seattlu sa stáva Dave Hakstol!

Seattle Kraken pred malou chvíľou oficiálne oznámili meno nového trénera. Stáva sa ním Dave Hakstol, človek, o ktorom sa v špekuláciách nerozprávalo nijak špeciálne nahlas. 52-ročný kouč sa stáva hlavným trénerom v NHL po druhýkrát v kariére.

Medzi rokmi 2015-2019 dostal možnosť viesť Philadelphiu, s ktorou sa dvakrát dostal do play-off, no ani raz sa neprebojoval do druhého kola. V posledných dvoch sezónach pôsobil v Toronte Maple Leafs ako asistent trénera. Pred obdobím v NHL pôsobil dlhé roky v univerzitnej NCAA a juniorskej USHL. Má skúsenosti z medzinárodnej scény, dvakrát bol asistentom trénera kanadského výberu na majstrovstvách sveta.

„Keď sa obzriem za jeho pôsobením na univerzite v Severnej Dakote, Dave je trénerom, ktorý sa stará o svojich hráčov. Hráči radi rozumejú tomu, čo od nich chce tréner. Dave komunikuje priamo a jasne. Hráči to majú radi,“ opísal dôvod výberu generálny manažér Ron Francis.

„Pre mňa a moju rodinu je to veľmi vzrušujúce,“ povedal pre oficiálny web nový kouč. „Skúmal som, čo sa vôkol mňa deje, ako sa vyvíja nová organizácia. Čo dokážu majitelia tohto klubu je neuveriteľné.“

V posledných mesiacoch sa často špekulovalo o mene nového trénera Seattlu. Dohady sa ešte zintenzívnili v posledných týždňoch, avšak Ron Francis dokázal všetko udržať v perfektnom utajení. Spočiatku ako hlavného kandidáta na post vnímali Gerarda Gallanta, dodnes sa hovorilo aj o Rickovi Tocchetovi či opatrne o Johnovi Tortorellovi.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.