Pi. júl 3rd, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Hellebuyck si zaslúži nomináciu na Hart Trophy, hovorí jeho spoluhráč Lowry

2 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Nie len Vezina Trophy, ale aj najcennejšia individuálna cena by mohla padnúť do rúk Connora Hellebuycka. Útočník Adam Lowry si svojho gólmana veľmi váži a nepochybuje, že on bol tým najzákladnejším článkom zostavy Jets v tejto sezóne. Preto vraví, že uňho nie je nereálna ani Hart Trophy, ba dokonca si myslí, že si ju zaslúži.

„Pozrite sa na Raska a sezónu, akú mal, ale tiež sa pozrite na kvantum práce, ktorú urobil Hellebuyck,“ cituje forvarda stanica TSN. „V niektorých zápasoch sme nepremenili množstvo kvalitných šancí. Myslím si, že by mal suverénne vyhrať Vezina Trophy. Je veľmi dôležitým článkom nášho tímu. Myslím si, že by mal byť aj v debatách o Hart Trophy. Tam sa pozeráte na najužitočnejších hráčov a na to, čo znamenajú pre svoj tím. Bez neho a našej dvojky si myslím, že by sme neboli na play-off pozícii.“

Keď bola sezóna 12. marca prerušená, Jets držali prvú pozíciu divokej karty. Hellebuyck pre nich vybojoval 31 z 37 víťazstiev. Držal si 92,2-percentnú úspešnosť zákrokov a priemer 2,57 gólu na zápas. Vychytal šesť shutoutov v 58 zápasoch.

„Hellebuyck bol do pauzy taký dobrý, že by som povedal, že bolo veľa zápasov, v ktorých sme možno nemali dobrý začiatok, no on urobil dva-tri skvelé zákroky a dal nám šancu zobudiť sa, udržal nás v hre, zatiaľčo sme mohli prehrávať o dva alebo tri góly,“ uzatvára Lowry.

Potom, čo v roku 2018 Hellebuyck prehral preteky o Vezinovu trofej s Pekkom Rinnem, je pravdepodobné, že preňho tento súboj v tomto roku bude mať sladšiu príchuť.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.