Helge Grans chýba v zostave Švédov, na poslednú chvíľu ho vyškrtli

Počas draftového štúdia sme ho nazvali „obrannou vežou“. Gransove kvality neprehliadli ani skauti z NHL, keď si ho z celkovej 35. priečky stiahli Los Angeles Kings. Vedeli sme, že by sa mohol dostať aj na juniorský šampionát, to sa však nepodarilo.

Švédom mnoho hráčov odišlo pre problémy s ochorením COVID-19. Akonáhle zistili, že sú pozitívni, štart na turnaji bol pasé. To ale nebol prípad 18-ročného rodáka z Ljungby. Gransa z nominácie vyradili na poslednú chvíľu.

„Prospekt LA Kings bol posledným vyškrtnutým hráčom. Dalo sa to istým spôsobom z rôznych dôvodov predpokladať. Má len osemnásť rokov, švédska zostava je nabitá a pred finálnym rozhodnutím v nej stále figurovalo deväť bekov. Keďže tam majú ďalších piatich ofenzívne ladených zadákov, všetko hralo proti nemu,“ píše John Hoven, insider LA Kings.

Kuba Hromada si k nemu na MSJ pripravil scouting report, v ktorom písal: „Grans je již nyní brán jako za velkou krádež draftu i přesto, že byl vybrán hned zkraje druhého kola. Ve slabém Mälmö naprosto dominuje, a to nedostává zrovna největší gáži prostoru. Hraje ale přesilovky, a i díky nim sbírá hodně bodů. Pro Los Angeles jde o skvělou volbu, hlavně díky faktu, že Kings nemají velkou zásobu mladých obránců. Grans na turnaji nebude hlavní hvězdou švédské defenzívy, čas v početních výhodách bude pro něj spíše sporadický. I proto bude zajímavé sledovat, jak se s touto rolí popasuje a zdali si v průběhu turnaje dokáže vydobýt lepší pozici.“

O niečo podrobnejšie jeho hru rozpracoval Samuel Tirpák v našej draftovej e-knihe. V draft rankingu 2020 sme Gransa mali na 31. mieste.

V aktuálnom ročníku už mladý zadák plnohodnotne pôsobí v drese Malmö Redhawks v švédskej najvyššej súťaži. Pred prípravou na MSJ stihol šestnásť duelov, v ktorých dvakrát skóroval a päťkrát asistoval. V SHL hral už vlani. Sezónu 2019/20 si rozdelil medzi ligu do dvadsať rokov a profesionálnu ligu.

Defenzívny menoslov švédskej reprezentácie aktuálne číta osem hráčov. Sú nimi Emil Andrae, Gustav Berglund, Tobias Björnfot, Philip Broberg, Alex Brännstam, Ludvig Hedström, Albert Johansson a Victor Söderström.


DOVOĽTE NÁM USKUTOČNIŤ ĎALŠIE VÍZIE!
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

One thought on “Helge Grans chýba v zostave Švédov, na poslednú chvíľu ho vyškrtli

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.