Hamilton zatím nemá novou smlouvu, Canes takticky vyčkávají

Dougie Hamilton prožívá zdařilou sezónu. V Carolině dostává spoustu prostoru na ledě a odvděčuje se spolehlivými výkony. Jeho jméno zároveň poutá spoustu pozornosti, 27letému zadákovi totiž po sezóně končí smlouva a může se stát neomezeně volným hráčem (UFA).

Podle reportéra Pierra LeBruna se vyjednávání o prodloužení smlouvy mezi Hurricanes a Hamiltonem prozatím zastavilo. Obě strany už ale podle něj mají jistou představu o výši budoucího kontraktu. Zatímco Hamilton a jeho agent by rádi smlouvu podobné té, kterou podepsal Alex Pietrangelo ve Vegas (8,8 milionu dolarů ročně), Canes dávají protistraně za příklad smlouvu Toreyho Kruga v St. Louis (6,5 milionu dolarů ročně).

Je ale potřeba vzít v potaz, že nižší cap hit na Krugově smlouvě je způsobem tím, že před letošní sezónou zůstal platový strop na stejné úrovni, jako předcházející sezónu, což donutilo týmy zacházet s financemi rozumněji.

Do období podpisů volných hráčů zbývají ještě více než 4 měsíce, obě strany tak mají dostatek času se dohodnout na novém kontraktu. Do hry však vstupuje i faktor rozšiřovacího draftu pro Seattle Kraken. Pokud by v době jeho konání Hamilton stále neměl novou smlouvu, Hurricanes by jej nemuseli chránit a měli tak místo pro ochranu jiného hráče. Pokud by už ale novou smlouvu měl, nejspíš by v ní byla zahrnuta „no-move“ klauzule, kvůli které by už chráněn být musel.

Kromě devítky draftu 2011 končí po sezóně smlouva také mladé pušce Andreji Svečnikovovi, kterého si řada fanoušků pamatuje díky jeho „lakrosovým“ gólům. Svečnikov si bude jistě chtít platově také polepšit, momentálně mu běží nováčkovská smlouva s příjmem 925 tisíc dolarů. I v tomto případě to ale vypadá, že vyjednávání o novém kontraktu přijde na řadu až v pozdějších fázích tohoto ročníku.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.