Hamilton: Prehrali sme s tímom, ktorý je osemnásť miliónov nad platovým stropom

Sezóna Caroliny Hurricanes sa skončila v druhom kole play-off po päťzápasovej sérii s Tampou Bay Lightning. Napriek tomu, že Canes ovládli Centrálnu divíziu, boli favoritom tejto série obhajcovia titulu. Tí tento status aj potvrdili a postupujú ďalej.

Tampa mala v lete obrovské problémy zmestiť sa do platového stropu a nezdalo sa reálne, že vedenie zvládne mzdy hráčov „upratať“ pod hranicu 81,5 milióna dolárov. Ich problém sa napokon vyriešil akosi sám. Hlavná útočná hviezda Bolts, Nikita Kučerov, musel podstúpiť operáciu bedrového kĺbu a rozhodol sa vynechať celú základnú časť. Vedenie ho preto umiestnilo na listinu dlhodobo zranených hráčov. Platy zranených hráčov sa do platového stropu nezapočítavajú, a tak si Bolts mohli odpísať z nákladov 9,5 milióna dolárov. Vďaka tomu napokon splnili pravidlá o platovom strope.

Tie sa však vzťahujú len na základnú časť. Kučerov sa pred štartom play-off uzdravil a mohol naskočiť do bojov o Stanley Cup. Momentálne je s osemnástimi bodmi v jedenástich zápasoch najproduktívnejším hráčom tímu a výraznou mierou sa podieľal ako na vyradení ako Floridy v prvom kole, tak Caroliny v tom druhom. Práve jedna z hlavných hviezd vypadnuvších Hurricanes, Dougie Hamilton, tento fakt na tlačovej konferencii nezabudol pripomenúť.

„Mali sme skvelú sezónu a prehrali sme s tímom, ktorý je nejakých osemnásť miliónov nad platovým stropom,“ prehlásil Hamilton. „Majú tiež neskutočného brankára. Podľa mňa sme sa im však dokázali vyrovnať.“

„Ak si pomyslíte, koľko hráčov za také peniaze dokážete získať, uvedomíte si, akú hĺbku ten ich tím má,“ dodal Hamilton.

K tomu ešte treba dodať, že Tampe v závere základnej časti chýbal aj Steven Stamkos. Ten bol takisto zapísaný na listinu dlhodobo zranených hráčov, vďaka čomu sa klubu uvoľnilo ďalších 8,5 milióna pod platovým stropom. Stamkos je mimochodom po Kučerovovi druhým najproduktívnejším hráčom Bolts v play-off.

Generálny manažér Julien BriseBois mohol vďaka absencii Kučerova so Stamkosom zvoliť pri uzávierke prestupov agresívny prístup a posilniť defenzívu o dvojicu zadákov Davida Savarda a Fredrika Claessona. Tampa má na listine dlhodobo zranených ešte aj kontrakty Mariána Gáboríka a Andersa Nilssona.

Carolina sa na druhú stranu radí v lige k tým chudobnejším. Klub síce naplnil platový strop až po okraj, no za svoj úspech vďačí hlavne niektorým šikovným ťahom vedenia, ktoré v minulosti vyjednalo s hráčmi výhodné kontrakty alebo získalo posily prostredníctvom trejdov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.