Hall je bližšie trejdu: Bude hrať v najbližších zápasoch?

Taylor Hall je, pochopiteľne, jedným z hlavných lákadiel pred uzávierkou prestupov. Jeho príchod by mohol pre akéhokoľvek favorita znamenať s trochou šťastia kľúčový ťah. V Buffale po sezóne zrejme nezostane, čo iba nahráva tomu, že by mal byť vymenený.

Na hororovú sezónu bude chcieť zabudnúť niekde inde, kde bude mať šancu na čo najdlhší pobyt v play-off. Pravda, taký ešte nikdy nezažil. Za celú kariéru sa vo vyraďovacej fáze predstavil len v 14 dueloch. Ak príde trejd, možnosťou je trebárs Toronto, ktoré má miestenku v play-off – ak sa nestane nič závažné – prakticky istú.

Keďže sa uzávierka prestupov nenávratne blíži, zintenzívňujú sa aj diskusie medzi manažmentom Sabres a potenciálnymi kupcami. Darren Dreger hovorí, že aktuálna situácia našepkáva a jednoznačne naznačuje, že sa blíži výmena. Otázne je, kto dá najviac. Sabres by o Halla nechceli prísť pod cenu, avšak zároveň by im pravdepodobne nebolo pochuti, ak by ostal do konca sezóny a potom odišiel bez akejkoľvek protihodnoty.

Základnou cenou za Halla by údajne malo byť prvé kolo draftu. Hoci má v zmluve klauzulu o nevymeniteľnosti, zruší ju. Podľa našich informácií väčšina ponúk za Halla ráta s tým, že si klub ponechá časť z jeho platu.

V NHL je pomerne bežnou praxou, že hráč vynechá zopár zápasov, aby sa náhodou nezranil počas trade deadline. To by mohol byť aj prípad Taylora Halla. Ktovie, možno v drese „šablí“ už nenastúpi nikdy. V konečnom dôsledku však bude všetko záležať na rozhodnutí vedenia.

EDIT: Hall skutočne nehrá. Vedenie sa rozhodlo udržať ho zdravého pre prípadný trejd.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.