Hall dostal, čo si žiadal: „V Bostone chcem zostať ešte zopár rokov.“

Prestupové dianie mal vo vlastných rukách. Vedel, že každú výmenu musí odobriť, preto si Taylor Hall mohol vyberať. Z divízie, kde hrá aj Buffalo, sa oňho snažili Capitals, Islanders aj Bruins. Hall si teda vybral. Boston je klubom, ku ktorému má blízko.

Musel teda odmietnuť odchod do Islanders aj Capitals. Ak zaňho Sabres chceli niečo získať, museli brať, čo „medvede“ dali. Z toho dôvodu bol trebárs Sam Bennett drahší ako Hall. O tom, čo by dostali od ostatných, veľa nevieme. „Ostrovania“ údajne ponúkli aj prvé kolo.

Prečo si najväčšia ryba prestupového trhu vybrala Boston?

Aby sme pochopili jeho rozhodnutie, musíme sa vrátiť pár mesiacov vzad. Dnes 29-ročný krídelník mal v medzisezónnom období množstvo ponúk a keď zúžil okruh favoritov, stále k nim patrili aj Bruins. Využil teda druhú šancu.

Buffalo si vybral najmä z toho dôvodu, že mal pred sebou vidinu prosperujúceho tímu. Mohol hrať s Jackom Eichelom a navyše sa za ten rok vyprofilovať na ústrednú postavu. Cieľom ročného kontraktu bolo nielen zvýšiť si sebavedomie, no i posilniť svoju pozíciu pred nasledujúcou offseason.

To sa nepodarilo.

„Dopadlo to celkom zle,“ povedal po trejde do Bostonu. „Po prvých desiatich zápasoch sme mali vyše 50% získaných bodov, potom sa však v mužstve objavil covid a už sme sa nedokázali dostať späť do pohody. Ani ja som nezažil sezónu, akú by som si prial. To ani náhodou. V posledných dňoch som vstúpil do seba, premýšľal som nad tým, čo môžem urobiť lepšie. Teším sa na to, čo príde.“


DOVOĽTE NÁM USKUTOČNIŤ ĎALŠIE VÍZIE!
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!


Prišiel do Bostonu. Odhalil, že bol blízko už pred aktuálnym ročníkom. A nezabudol dodať, že sa veľmi teší. Prišiel preto, aby mal príležitosť bojovať o úspech. Individuálne už síce získal Hart Trophy, avšak v tímovom meradle vyhral za celú desaťročnú kariéru len jedinú sériu v play-off.

Od Halla sa očakávalo, že bude kľúčovým hráčom, v každom klube. Dúfal, že príchodom do Buffala, kde hrá prvé husle kapitán Jack Eichel, sa to zmení. „Bol som základným kameňom v mnohých tímoch. A nikdy to nebolo z mojej iniciatívy, skrátka som sa do tej pozície dostával. Preto som počas trhu šiel do Buffala, kde majú Jacka Eichela, ktorý je lepší než ja,“ dodáva s tým, že chce byť viac tímovým hráčom než hviezdou. „Chcem byť jedným z chlapcov. Chcem hlavne patriť do úspešného mužstva. V Buffale to nevyšlo. Verím, že Boston bude opačný prípad, hrajú tu skvelí hráči, čo raz budú v sieni slávy, majú za sebou kariéry, aké by som chcel zažiť tiež.“

Pred prestupom Taylora Halla sa vravelo o jednom – bude len jednorazovkou alebo podpíše?

Dať za nespokojného útočníka s podpriemernou sezónou vysokú cenu nechce nikto. Zvlášť vtedy, keby mal byť len chvíľkovou výpomocou. Generálnych manažérov preto dosť zaujímalo, či bude Kanaďan ochotný hrať za ich farby aj po sezóne. Šanca, že Hall zostane práve v Bostone, je veľká.

„Som k tomu blízko,“ ozrejmil. „Bol som tu pripravený prísť už predtým. Napokon sa to vyvinulo ináč, ale dostal som ďalšiu možnosť. Vždy som mal voči tejto organizácii a mestu obrovský rešpekt. Bol som tu s (Tylerom) Seguinom pred draftom v roku 2010 a zamiloval som si mesto, fanúšikov, spôsob, akým si tu vážia hokej. Vždy, keď som tu prišiel, som si to užil. Boston je športovým mestom, voči ktorému mám absolútny rešpekt, nemôžem sa dočkať, keď tam prídem.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.