Halák nastúpil proti bývalému tímu, pochytal 39 striel

Na bostonskom ľade dnes nastúpil bývalý brankár Bruins, Jaroslav Halák.

Ani proti bývalým spoluhráčom si nepripísal prvé víťazstvo. Bol to jeho piaty štart v sezóne, v oných zápasoch Kosatky získali len jediný bod za prehru v predĺžení.

Tridsaťšesťročný bratislavský rodák sa po prvom góle, ktorý mohol chytiť, dostal do pohody. Medveďov trápil do samého záveru, veď rozhodli až v tretej tretine. Halák si pripísal 39 zákrokov.

Canucks pokračujú na neúspešnej vlne. Prehrali štvrtý duel po sebe a z posledných desiatich nevyhrali až deväť.

Na strane Bostonu stál David Pastrňák, ktorý strelil rozhodujúci gól zápasu. Presadil sa v 57. minúte v početnej výhode, celkovo Haláka ohrozil až sedemkrát.

Bodovo sa presadil už len jediný rodák z tunajších končín. Martin Nečas asistoval pri prehre Caroliny Hurricanes proti Washingtonu.

V drese Capitals sa tradične v prvej obrane predstavil Martin Fehérváry. Na ľade strávil 19 minút a 24 sekúnd, zapísal si dva bodyčeky, dve zblokované strely a dve trestné minúty.

Zo Slovákov zasiahol do zápasového diania už len Tomáš Tatar. Jeho New Jersey Devils predviedli výborný výkon na domácom ľade, zdolali Philadelphiu pomerom 5:2. Tatar odohral iba 13 minút a 8 sekúnd, bol štvrtým najmenej vyťažovaným hráčom tímu. Na súperovu bránu vyslal tri strelecké pokusy.