Gustav Nyquist v tejto sezóne neodohrá ani minútu

Gustava Nyquista podpisovali Columbus Blue Jackets s veľkými očakávaniami. Pred sezónou 2019/20 sa stal jedným z najlepšie zaplatených voľných hráčov na trhu. Mal priniesť vietor do ofenzívy, mal byť „difference maker“, ako hráčov jeho kalibru nazývajú.

V prvom ročníku vcelku naplnil, čo sa od neho očakávalo. 42 bodmi v 70 zápasoch sa dostal na druhú priečku klubového bodovania. Odohral svoj priemer, no iba sa zžíval s novým prostredím. Druhá sezóna mala byť kľúčová.

Bohužiaľ, švédsky forvard trpí zranením. To sa najprv nijako neprepieralo na verejnosti, klub držal všetky podrobnosti v tajnosti. Neskôr sa zistilo, že nie je v poriadku jeho ľavé rameno. Vykľulo sa z toho roztrhnuté labrum, čo výrazne bráni v správnom pohybe a využívaní plnej sily ruky.

V novembri mu po operácii vymerali 5 až 6-mesačnú maródku. Blue Jackets ho teda v tomto období očakávali späť, dúfali, že sa vráti na záver základnej časti. Predpoklady nevyšli. Nyquist, ako potvrdil podľa novinára Jeffa Svobodu tréner John Tortorella, sa v tejto sezóne nevráti.

Nič ďalšie sme sa nedozvedeli. Strohá komunikácia počas liečenia zranenia pokračuje. Nevieme, či sa Blue Jackets pokúšali o jeho návrat, o koľko sa predĺži jeho rekonvalescencia a či stihne kemp pred sezónou 2021/22. Dokonca sa špekuluje o tom, či by Nyquistov návrat nesúrili, ak by bojovali o play-off.

Pravdou však je, že Columbus zažíva ďalšie zlé obdobie. V posledných pätnástich dueloch vyhrali trikrát, dvakrát získali bod. Bez bodu odchádzali v desiatich zápasoch. Biednu formu podčiarkuje bilancia 3-10-2 a skóre 30:53. Žiaden iný klub nezískal za posledných 15 duelov menej bodov.

Nyquistova absencia, hoci sa o nej nehovorí príliš nahlas, sa prejavila na výkonoch Columbusu. 31-ročný forvard bol členom presilovkových aj oslabovkových formácií „modrokabátnikov“. Pravdou je, že v oboch herných činnostiach, ako aj v strieľaní gólov, zaostávajú a nezlepšili sa. Nyquista si vážili ako two-way hráča. Blue Jackets mali vlani tretiu najlepšiu defenzívu v súťaži, dnes sú v počte inkasovaných gólov na zápas až na 26. priečke.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.