Grönborg byl na pohovoru v Buffalu, prolomí 20 let čekání na evropského kouče v NHL?

Buffalo Sabres nezahálí a zve si na pohovory jednoho kandidáta za druhým. Adeptů na pozici hlavního trenéra Sabres je hned několik – už dříve absolvovali pohovory Rick Tocchet, Bruce Boudreau či stále dočasný kouč Don Granato, který na lavičce Buffala dokončoval letošní sezónu. Podle Darrena Dregera z TSN se Sabres zajímají také o Rikarda Grönberga, který působil poslední 3 sezóny ve švýcarském Curychu.

Grönborg není pro evropské fanoušky žádnou neznámou – stál na lavičce týmů Švédska, které v letech 2017 a 2018 dokázaly na mistrovství světa vyhrát zlatou medaili. 52letý trenér má ve sbírce také olympijské stříbro z roku 2014, tehdy ve švédské reprezentaci plnil roli asistenta, spoustu úspěchů má také z juniorských světových šampionů.

Pokud by Grönborg byl vybrán jako příští hlavní kouč Sabres, stal by se teprve třetím evropským hlavním trenérem v NHL! Průkopníci před ním byli Alpo Suhonen, který krátce trénoval Chicago Blackhawks, a také česká legenda Ivan Hlinka. V posledních 20 letech však Evropany najdeme pouze v rolích asistentů, případně jiných funkcionářských rolích, nikoliv však jako hlavní kouče.

Přítomnost Grönborga by jistě ocenil Rasmus Dahlin, který kouče dobře zná z reprezentačních výběrů. Je však otázkou, zda budou v Buffalu po všech nezdarech v posledních sezónách chtít riskovat angažmá trenéra, který nemá v trénováním v NHL žádné zkušenosti.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.