Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Gólman Lukáš Dostál začne budúcu sezónu vo Fínsku

1 min read

Zdroj obrázku: Sportsnet

Ani Lukáš Dostál nebude čakať na začiatok zámorských líg. Český gólman, zmluvne patriaci pod Anaheim Ducks, začne sezónu 2020/21 vo fínskom klube Ilves Tampere. Klub z fínskej najvyššej súťaže o tom informoval na svojich oficiálnych webových stránkach.

20-ročný rodák z Brna pôsobil v drese Ilves už v ročníku 2018/19 aj 2019/20. Práve v tom poslednom si tu pripísal i skvelé čísla – priemer 1,78 gólu na zápas a 92,8-percentnú úspešnosť zákrokov. V oboch ohľadoch patril v základnej časti Liigy medzi trojicu najlepších.

Dostál teda zostáva. Čiastočne je to zapríčinené i neskorým začiatkom NHL a AHL. V zmluve má aj tzv. NHL-out klauzulu. Keď sa začnú kempy, môže Fínsko opustiť a vrátiť sa do Anaheimu. Počítajú s ním v San Diegu, kde sa nachádza farma Ducks.

„Od prvého dňa si Lukáš Dostál, ktorý začína svoju tretiu sezónu v Ilves, získal pozíciu v tíme vlastným hraním a osobnosťou, ako aj postojom voči hokeju a spoluhráčom. Všetko, čo robí, odráža veci, ktoré ho zdobia – plánovanie, konkurencieschopnosť a účelnosť, ktoré mu v spojení s talentom na úrovni NHL umožnili dosiahnuť veľmi rýchly rozvoj,“ povedal na margo podpisu športový riaditeľ klubu, Timo Koskela.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.