Gerard Gallant by sa mal stať novým trénerom Rangers

New York Rangers našli svojho nového kouča. Ako informuje Larry Brooks z NY Post, vedenie organizácie sa dohodlo na zmluve so skúseným Gerardom Gallantom, ktorý bol počas posledných týždňov horúcim tovarom a absolvoval pohovory aj s ďalšími klubmi.

Podobne sa aj Newyorčania poobzerali i po ďalších možnostiach. Interview u generálneho manažéra Chrisa Druryho absolvoval napríklad John Tortorella, ktorý už kedysi „jazdcov“ trénoval. Pierre LeBrun informuje, že Gallant by mal na Manhattane podpísať štvorročnú zmluvu.

57-ročného kanadského trénera sme naposledy mali možnosť sledovať počas nedávno skončených majstrovstiev sveta v hokeji. Trénoval kanadský výber, ktorý napriek nepresvedčivému štartu do turnaja dokázal v najdôležitejších chvíľach zabrať a z Rigy si odniesť zlato.

Trénerskú kariéru v NHL začal v sezóne 2000/01 v Columbuse, kde sa postupne vypracoval na hlavného kormidelníka. Ako asistent trénera neskôr pôsobil na Long Islande a v Montreale. V sezóne 2014/15 sa ako hlavný tréner postavil na lavičku Floridy Panthers. Jeho posledným miestom pôsobiska bolo Las Vegas, odkiaľ ho nečakane prepustili v sezóne 2019/20.

Bol prvým trénerom Golden Knights v histórii a s expanzným klubom dosiahol úspech ako nikto pred ním. Už v prvej sezóne doviedol Vegas do finále, preto sa dlho špekulovalo, že by mal Gallant dostať pozíciu trénera Seattlu Kraken. Tí zatiaľ svojho nového trénera hľadajú, na trhu sú stále mená ako John Tortorella, Rick Tocchet alebo David Quinn.

Pred Gallantom stojí veľká výzva. Talentom nabitý mančaft New Yorku Rangers by mal ako tím budúcnosti urobiť ďalší krok a dostať sa do skupiny pravidelne postupujúcich mužstiev. Úlohou prevereného kormidelníka bude dostať z veteránov, čo sa dá, a zakomponovať mladých do rolí, v ktorých budú prínosom.

[cfgeo_banner id=“11213″]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.