Gerard Gallant absolvuje pohovor s Rangers, klub po rošádach opustil legendárny Leetch

Trh s voľnými trénermi je teraz vskutku nabitý. A Chris Drury, nový generálny manažér New Yorku Rangers, si to dobre uvedomuje. Kým sa už začína pošuškávať o tom, že by mohol Drury presvedčiť Johna Tortorellu, s ktorým má dobré vzťahy, máme v prípade konečne nejakú istotu. „Jazdci“ si na pohovor pozvú lukratívne meno.

O svoju príležitosť sa bude uchádzať skúsený a vysoko hodnotený kouč Gerard Gallant. Informuje o tom insider Darren Dreger, a to ani nie dva dni potom, čo bol prepustený posledný tréner David Quinn. Gallant bude údajne prvým kandidátom na novú prácu, s ktorým si Drury pohovorí.

K celému procesu museli dať povolenie Vegas Golden Knights. Tých už síce Gallant netrénuje vyše roka, no stále platí jeho zmluva. Vážený tréner v žiadnom zo svojich pôsobísk nevydržal ako hlavný kormidelník dlhšie ako tri roky – pôsobil v Columbuse, na Floride i vo Vegas. Najväčším úspechom jeho kariéry bolo finále Stanley Cupu v roku 2018.

Jeho meno sa najmä pre úspech s odpisovaným mužstvom Golden Knights intenzívne spájalo s ďalším expanzným tímom, Seattlom Kraken.

Načasovanie pohovoru s Rangers nie je náhodné. Gallanta si vybral kanadský hokejový zväz ako trénera reprezentácie na blížiacich sa MS v Rige, musí to teda stihnúť pred začiatkom turnaja. Ten sa začína 21. mája a Gallant bude mať opäť pod palcom podceňovaný tím.

Nie každému sa páčilo tornádo v štruktúrach New Yorku Rangers, ktorému šéfoval tamojší majiteľ James Dolan. Organizáciu preto dobrovoľne opúšťa Brian Leetch, legenda klubu. Pôsobil tu ako poradca pre hokejové operácie. V posledných rokoch sa venoval najmä vývinu prospektov či draftu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.