Po. sep 28th, 2020

Ohmyhockey.com

Blog mladých zarytých hokejových fanúšikov o situácii na klziskách aj mimo nich.

Geoff Ward pravdepodobne ostane hlavným trénerom Calgary Flames

1 min read

Zdroj obrázku: NHL.com

Načo hľadať niečo nové, keď to, čo bolo doteraz, funguje? Pravdepodobne v takomto duchu rozmýšľajú poprední muži hokeja na juhu kanadskej Alberty, vo veľkomeste Calgary. Do novej sezóny ešte zostáva zopár mesiacov, no stále nemajú hlavného kormidelníka.

Geoff Ward, ktorý prebral rolu po odvolaní Billa Petersa, sa stal „dočasným“ hlavným trénerom ešte na konci novembra minulého roka. „Plamene“ sa pod jeho taktovkou dostali do prvého kola, kde podľahli Dallasu Stars, ktorí momentálne stále bojujú o Stanley Cup.

58-ročný Ward teda ako dočasný kouč nesklamal. Pod jeho vedením sa Flames zúčastnili 42 stretnutí, z ktorých 24 vyhrali, 15 prehrali a z troch brali bod po prehre po predĺžení. Ofenzívne i defenzívne spadali medzi ligový priemer. V percentuálnej úspešnosti bodovania však boli v prvej desiatke, keďže získali až 60,7% možných bodov.

Nie je teda ničím prekvapivým, že sa o Geoffovi Wardovi hovorí aj v súvislosti s budúcnosťou organizácie. Zatiaľčo vec ostáva otvorená a Calgary pravdepodobne oslovuje alebo minimálne uvažuje aj nad inými možnosťami, hlavným favoritom je Ward.

Informáciu o tom, že je Ward pravdepodobne novým hlavným trénerom klubu, potvrdil aj Elliotte Friedman.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.