Gabriel a Clifford si dohodli bitku: Dôvodom bol Binnington

V nočnom zápase medzi St. Louis Blues a San Jose Sharks sme videli výhru „žralokov“. Domáci Sharks vyhrali už tretí zápas proti Blues v sezóne, čím vyrovnali ich vzájomnú bilanciu na 3:3. Duel bol od začiatku vyhrotený, došlo aj na súboj ťažkých váh.

Hráči NHL majú dobrú pamäť a incidenty majú obvykle dlhú dohru. Aj bitka medzi Kylom Cliffordom a Kurtisom Gabrielom mala podobnú príčinu. Nie je to tak dávno, čo sa Jordan Binnington po striedaní hneval na celý svet a vyrobil tak trochu trápnu situáciu.

Vtedy sa to bitkou neskončilo, hoci by si mnohí priali súboj Binningtona s Dubnykom. Vyhrotené emócie mali dohru dnes v noci. Kyle Clifford a Kurtis Gabriel si počas rozkorčuľovania dohodli bitku a svoje slová premenili na činy už po dvoch a pol minútach.

Je pravdou, že Kyle bol dlhé roky hráčom Los Angeles Kings, s ktorými vyhral obidva Stanley Cupy, a proti kalifornským tímom má dlhú históriu. Vždy bol tvrdým hráčom do checking line, nebál sa hitov ani pästných súbojov. Podľa slov Kurtisa Gabriela tu však hlavnú rolu zohral posledný duel a situácia s Binningtonom, nie jeho osobné preferencie proti Sharks či Ducks.

„To on sa so mnou musel biť preto, čo ich brankár spravil v poslednom zápase. Nikto nemôže prejaviť neúctu môjmu tímu, kým som nablízku a ak to niekto urobí, zaplatí za to,“ napísal Gabriel na sociálnej sieti Twitter. Za tieto slová si automaticky šplhol u priaznivcov San Jose.

Gabriel má s podobným predzápasovým „chirpingom“ už svoju históriu. V noci z piatka na sobotu sa podobná situácia odohrala medzi ním a obávaným Ryanom Reavesom z Vegas Golden Knights. Zápas rivalov okorenila nižšie priložená bitka v tretej dvadsaťminútovke.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.