Gáborík vymenený do Tampy Bay, Lightning uvoľňujú priestor pod stropom

Ako uvoľniť priestor pod stropom? Táto otázka je aktuálne najčastejšou dilemou v Tampe Bay. Ich manažment si na to vybral cestu výmeny, v ktorej je okrem ďalších artiklov zahrnutý aj Marián Gáborík, vstupujúci do poslednej sezóny svojho kontraktu.

Gáborík bude podľa trejdu členom organizácie Tampa Bay Lightning. Spoločne s ním Bolts získali gólmana Andersa Nilssona. Menili s Ottawou. Do hlavného mesta Kanady sa sťahuje Braydon Coburn, Cedric Paquette aj druhé kolo draftu 2021.

Hlavný cieľ trejdu je jasný. Lightning v poslednom týždni podpísali Erika Černáka, Anthony Cirelliho či Mathieu Josepha. Bez uvoľnenia platového stropu by však nemohli hrať. Gáborík bude okamžite po začiatku sezóny zapísaný na listinu dlhodobo zranených hráčov, spoločne s ním na nej nájdeme aj Nikitu Kučerova a Andersa Nilssona.

Floridský klub týmto ťahom dokázal uvoľniť viac než tri milióny pod platovým stropom. S Gáboríkom a Nilssonom budú mať na LTIR zapísaných 16 975 000 dolárov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.