Gáborík vie, ako sa cíti Dubois. „Sám som si tým prešiel,“ spomína na Twitteri

Vypálil ranu priamo pod pás. Marián Gáborík sa na Twitteri krátkym odkazom vyjadril k situácii okolo Pierre-Luc Duboisa. Toho kouč Tortorella nechal v nočnom zápase hrať iba 3 minúty a 55 sekúnd. Blue Jackets podľahli Tampe Bay Lightning 2:3.

„Sám som si tým prešiel,“ napísal na sociálnej sieti legendárny slovenský útočník. Jeho vzťah s trénerom Tortorellom bol kedysi na pretrase poriadne často a aj jemu sa stalo, že ho ako hviezdu posadil na striedačku a nechal ho odsedieť si celú tretinu.

Neštítil sa to urobiť napríklad počas play-off 2012. Oči slovenského diváka sa vtedy upierali na posledné medailové majstrovstvá sveta, ale Gáborík pod Tortorellom v drese Rangers bol takisto zaujímavou témou. Vo finále východnej konferencie hrali „jazdci“ druhý zápas proti New Jersey Devils a rýchlonohý forvard urobil rozhodujúcu chybu pri góle súpera na 2:2.

Rezultát? Asi trinásť minút bez prestávky na striedačke. Rangers podľahli Devils 2:3. „Pri tom druhom góle som asi nevyhodil puk, len hádam, musíte sa na to opýtať jeho,“ povedal po tomto dueli.

Na rozdiel od Duboisa toho odohral viac. Kanadský mladík bol posadený po laxnom striedaní už v prvej tretine.

„Už som ho trénoval niekoľko rokov a vždy som to robil takým štýlom, že som chcel, aby z neho vyrástol profesionál, čiže sa nič nezmenilo,“ povedal na margo rozhodnutia posadiť Duboisa Tortorella. „Teraz sa na to viac zameriavate. Chápem, že je vašou prácou klásť mi otázky, ale myslím si, že sa pýtate nesprávneho človeka. Ja som len tréner, ktorý chce dosiahnuť, aby jeho tím vyhrával zápasy. (…) Ako som vám už niekoľkokrát povedal, ja nerobím rozhodnutia o tom, kto koľko odohrá. Je to o tom, ako sa predvedie hráč. Ak hráte dobre, dostanete sa späť na ľad.“

Príbehy o Gáboríkovi a Tortorellovi sú známe nie len na Slovensku, ale aj inde v hokejovom svete. Niektoré už skoro zľudoveli.

Sean Avery, ako píše šport.sk, vo svojej knihe popísal nenávisť slovenského strelca voči horkokrvnému trénerovi: „Tortorella má dobrú povesť, ale nie medzi hráčmi. Smiali sme sa z neho po celý čas. V šatni bol vždy niekto, kto by najradšej vzal korčule a podrezal ho, alebo si vzal hokejku a odrazil mu hlavu. Marián Gáborik ním pohŕdal každou kosťou vo svojom tele. Dokonca aj Henrik Lundqvist, ktorý bol vždy nekonfliktný, si myslel, že Tortorella je nemožný tréner. Nikdy sme ho nebrali vážne.“

Gáborík, dnes známy aj ako „Brambor“, v podcaste Boris a Brambor spomínal takto: „To, že som ho neznášal, by som nepovedal. Niektoré jeho metódy však na mňa nefungovali. Poriadne sme si nadávali, nastala aj situácia, keď mi niečo vyčítal medzi tretinami. Mal som na to iný názor ako on, podľa neho som v jednej hernej situácii nebol tam, kde som mal byť. Potom sme sa do seba zostra pustili. Všetko sa odohrali v masérni, zhodou okolností tam bol Michael Rupp, ktorý patril medzi tvrdých chlapíkov NHL. Musel skočiť medzi nás, inak by sme sa pobili medzi tretinami. Tak sme na seba hulákali, že to bolo počuť do desať metrov vzdialenej šatne. Naozaj sme sa skoro pobili. Tortorella ma chcel vyhecovať. Boli situácie, keď sa mu to podarilo, niekedy nie. Moje roky v New Yorku však hodnotím pozitívne. Dvakrát sme sa dostali do finále Stanley Cupu, ale ani raz sme to nedotiahli do konca. Bohvie, ako by to dopadlo s iným trénerom.“

Gáborík opustil Manhattan vo výmene 3. apríla 2013. Smeroval do Columbusu, kde dnes trénuje Tortorella. Podľa novinára Aarona Portzlinea nie je nenávisť medzi Duboisom a trénerom dôvod hráčovej žiadosti o výmenu.


DOVOĽTE NÁM USKUTOČNIŤ ĎALŠIE VÍZIE!
Už roky čítate blog Oh my Hockey úplne zadarmo. Aby to tak pokračovalo a mohli sme napredovať, prosíme, podporte nás dobrovoľnou čiastkou. Ďakujeme!

One thought on “Gáborík vie, ako sa cíti Dubois. „Sám som si tým prešiel,“ spomína na Twitteri

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.