Flyers si obliekli Lindblomove dresy ako symbol boja s rakovinou

Prvýkrát od diagnózy. Prvýkrát od tej nepríjemnej noviny, čo Oskara Lindbloma prinútila bojovať, nastúpil švédsky hokejista v zápase nesúcom sa vo fialovej farbe na znak boja proti rakovine. Dnes, keď je už – ako hovoria v Amerika – „cancer free“.

Lindblomovi v decembri 2019 diagnostikovali Ewingov sarkóm, čo je veľmi zriedkavé nádorové ochorenie vyskytujúce sa predovšetkým v dreňovej dutine dlhých kostí. Švéd potom podstúpil rok trvajúce liečenia, chodil na chemoterapie. Neskôr mohol slávnostne zazvoniť zvonom na znak, že je vyliečený.

24-ročný útočník dnešnú noc prežíval pravdepodobne o niečo emotívnejšie ako väčšina zo zúčastnených. Jeho spoluhráči sa mu rozhodli vyjadriť podporu a pripomenúť si jeho najslávnejšie víťazstvo. Nielenže mu na začiatku rozcvičky nechali na ľade chvíľku pre seba, ale tesne po ňom vykorčuľovali na ľad v dresoch s jeho číslom a menom.

„Bolo to veľmi emotívne,“ povedal Lindblom. „Hrať znovu hokej, hrať v najlepšej lige na svete, napriek všetkému, čím som si prešiel, byť schopný vyjsť na ľad a súťažiť, všetko sú to skvelé pocity. Som šťastný, že môžem naďalej hrať. (…) Bolo ťažké sa dnes sústrediť na zápas, lomcovali mnou emócie.“

Lindblom nebol jediným človekom, ktorého si „letci“ pripomenuli. Čestným trénerom bol na tento duel menovaný špeciálny hosť, Tony Campisi. 17-ročný fanúšik Philadelphie bojuje s rakovinou už po druhý raz. Cez videohovor za aplauzu hráčov čítal namiesto koučov päťku, ktorá začne stretnutie.

Tretím bojovníkom, ktorého si v Philadelphii uctili, bol Steve Footit. Veterán americkej armády sa stal zdravotným bratom. Popri svojom vlastnom boji s rakovinou sa staral o pacientov na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.