Flyers majú dobrú šancu na Stanley Cup, myslí si Elliott

Je skúsený a tím, o ktorom dáva vyhlásenia, pozná veľmi dobre. Brian Elliott sa aktuálne pripravuje na trinástu sezónu v Národnej hokejovej lige. Flyers sú jeho piatou destináciou a verí, že by si s nimi mohol splniť hokejový sen.

Stanley Cup mu v zbierke stále chýba. Najbližšie k nemu bol v sezóne 2015/16 v drese St. Louis Blues. „Bluesmani“ v tom roku nestačili vo finále konferencie na San Jose Sharks a napriek skutočne vydarenej sezóne sa Elliott porúčal z klubu.

To je však minulosťou. Po vlaňajšom play-off pozitívne naladení „letci“ môžu dokráčať ešte ďalej. A čo je pre 35-ročného gólmana potešujúce, pre natrieskaný rozvrh bude pravdepodobne vyťaženejší. „Veľmi sa teším, až to celé prepukne,“ cituje ho portál The Philadelphia Inquirer.

V poslednej sezóne si Elliott pripísal 31 zápasov a v nich priemer 2,87 gólu na zápas a 89,9-percentnú úspešnosť zásahov. V troch stretnutiach play-off si polepšil na gólový priemer 2,15 pri úspešnosti 91,1%. Teraz, ako sám tvrdí, spoločne s Carterom Hartom naplno makajú, lebo veľa času na prípravu nedostali.

Rodák z Kanady podpísal nový kontrakt s Philadelphiou v októbri ako neobmedzený voľný hráč.

„Bolo to našou prvou prioritou, vrátiť sa sem,“ priznáva. „Sme radi, že môžeme byť súčasťou tejto komunity ako rodina, že môžeme bývať v tejto oblasti, kde vidíte, akí vášniví sú fanúšikovia. V bubline v Toronte sme sa dostali ozaj blízko, boli sme jednu výhru od finálovej štvorky. To mi dáva motiváciu. Cítim, že tento tím má dobrú šancu. Prichádzame ako nezmenená partia, navzájom si veríme a sme pripravení čeliť novým výzvam.“

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.