Florida favoritom na zisk Guseva

Potom, čo s ním rozviazali New Jersey Devils kontrakt, sa špekuluje, či ostane v NHL, alebo podnikne návrat do Ruska. Zatiaľ to však vyzerá, že Nikita Gusev zostane v Amerike. O krídelníka je údajne záujem, hovorí sa aj o konkrétnom klube

Favoritom na zisk ruského forvarda má byť Florida. Informuje o tom insider Chris Johnston.

28-ročný moskovský rodák prežil veľmi nevydarený druhý rok u „diablov“. Odohral dvadsať stretnutí, dvakrát skóroval a trikrát asistoval. Jeho prvý rok za morom bol omnoho úspešnejší, keď sa postaral o 44 (13+31) bodov v 66 zápasoch.

Zaujímavosťou je, že sa Gusev do vlasti nevrátil ani počas mimosezónneho obdobia. Namiesto toho ostal s rodinou na Floride, čo jeho väzby k Panthers môže ešte posilniť. Hoci ho Devils prepustili, neradno ho podceňovať. V poslednom roku v KHL si v 62 dueloch pripísal senzačných 82 bodov.

Rus poberal podľa ukončenej zmluvy 4,5 mil. dolárov ročne. Navyše mal aj modifikovanú no-trade klauzulu. Keďže si ho nikto nevzal z waiver listiny, je zjavné, že prípadný nový kontrakt bude omnoho lacnejší.

One thought on “Florida favoritom na zisk Guseva

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.